Sosyal Medya Hesaplarınızı Aynı Anda Yönetebileceğiniz Uygulamalar

     Dünya nüfusunun yarısından fazlasının kullandığı sosyal medya mecralarının kullanım oranı, covid-19 salgınından sonra %43 oranında artış göstermiş durumda. İşletmeler, ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmak için  öncelikle sosyal medya ortamlarını kullandığı günümüzde, sayısı oldukça fazla olan sosyal medya servislerinin her birinin ayrı ayrı yönetilmesi de oldukça zaman ve emek gerektiriyor. İnternette farklı sosyal medya hesaplarının aynı anda yönetilmesini sağlayan uygulamaların da önemli gittikçe artıyor. Sosyal Medya Hesaplarınızı Ayna Anda Yönetebileceğiniz Uygulamalar başlıklı yazımda, birden fazla sosyal medya hesabının aynı ekranda yönetilmesini sağlayan servislerden bahsedeceğim.

      Bu uygulamalar sosyal medya hesaplarını yönetmekle kalmıyor, iş süreçlerini merkezileştirme ve aynı zamanda görevleri de otomatikleştiriyor. Gerek internet ortamında ve gerekse de akıllı telefon uygulaması olarak geliştirilen sosyal medya yönetim servislerini sıralayarak yazıya devam edelim.

Sendible

Source: sendible.com

      Sendible, neredeyse bütün popüler sosyal medya servisi ile entegre çalışıyor. Sosyal medya stratejinizin neredeyse tüm yönlerini tek bir yerden yönetmenize olanak sağlayıp işlemlerinizde zaman kazandırıyor. Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn, Google My Business (GMB), Pinterest, YouTube, WordPress, Medium, Tumblr, Canva, Google Analytics, Google Drive, Slack gibi sosyal medya servislerine destek veriyor. Sendible, diğer sosyal medya yönetimi platformlarından daha fazla servise destek vererek adından söz ettiriyor. 14 günlük ücretsiz kullanım hakkı sunan bu platform, yıllık abonelikte de %15 indirim sunuyor.

      Sendible’ın tüm planları 10 adede kadar sıralı işlem, içerik yayınlama, iş akışı araçları, toplu zamanlama, anahtar kelime araçları, katılım ve izleme için bir gelen kutusu içeriyor.

Buffer

source: buffer.com

      Buffer’ın 14 günlük ücretsiz kullanma hakkı bulunmakla birlikte, bazı sosyal medya araçları için ücretsiz paketi de bulunuyor. Instagram, Facebook, Twitter, LinkedIn ve Pinterest ile entegre çalışan Buffer, bu konudaki rakipleri kadar fazla platforma destek veremiyor. Ücretli paketlerinde de en fazla altı kullanıcıya kadar destek veriyor. Diğer taraftan, bir kullanıcı için üç farklı sosyal medya platformu yönetilebilen ücretsiz paketi de bulunuyor. Ayrıca, bir kullanıcı için sekiz farklı sosyal medya servisi yönetilebilen pro paketinin aylık ücreti 15 dolar olarak ücretlendiriliyor. Sosyal Medya Hesaplarınızı Ayna Anda Yönetebileceğiniz Uygulamalar

      Buffer’ın diğer temel avantajlar arasında bir gönderi planlama, videoları küçük resimle gösterme, takvim görüntüleme ve Instagram etiketleme araçlarını bulunuyor.

Loomly

source: loomly.com

      Loomly , markalaşma ve içerik oluşturma için kullanılan sosyal medya hesapları yönetim aracı olarak öne çıkıyor. 26 farklı hesabın yönetilebileceği uygulama özellikle ekip çalışmalarında kullanılıyor. Hedef kitle hedefleme, otomatik yayınlama, analiz ve daha fazlası gibi temel özelliklerle birlikte kullanılan Loomly, 15 günlük ücretsiz kullanma olanağı sunuyor. Servis gerçek zamanlı gönderi optimizasyonu barındırıyor. Platform Facebook, Instagram, Twitter, Google My Business, LinkedIn, YouTube, Pinterest ve TikTok entegrasyonu sağlıyor.

      Loomly, bütün aboneliklere sınırsız içerik yayınlamaya izin verip, hedef kitle hedefleme, otomatik yayıncılık, sponsorluk sonrası etkileşim izleme ve temel analitik gibi özelliklerle birlikte geliyor. Ayrıca, seçilen bütün aboneliklerde müşteri temsilcileri ile sohbet ve e-posta yardımı sunuluyor.

Hootsuite

source: hootsuite.com

      Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, YouTube, Pinterest gibi büyük sosyal medya mecralarına entegrasyonu bulunan Hootsuite,  2008’den beri sosyal medya hesap yönetiminde oldukça iyi yere sahip bir platform olarak öne çıkıyor. Paylaşılacak içeriklerin düzenlenmesi, organizasyon, zamanlama, izleme ve RSS desteği sunuyor. Kullanıcıların Hootsuite’i taktir ettiği şeylerin başında, büyüklüğü ve sosyal medya pazarlamasındaki başarısı geliyor.

      Hootsuite sosyal medya yönetim servisinin 30 günlük ücretsiz kullanım süresi bulunuyor. Ücretsiz kullanımlarda bazı servis özellikleri kullanılamıyor.  Hootsuite, harika bir sosyal medya izleme özelliğine sahip tam entegre araç olduğu için kullanıcılar tarafından tercih ediliyor.

      Twitter takip için @salihertugrul   YouTube kanalım

Cevap bırakın