Sony’nin yeni Xperia modelini tanıtacağı tarih belli oldu

0

Sony, yeni Xperia akıllı telefonlarının tanıtılacağı tarihi belirledi. Ayrıca sirket, öngörülere göre amiral gemisi ile orta düzeyde birer cihaz tanıtacak. İşte detaylar…

Akıllı telefon rekabetinde her ne kadar Çin merkezli şirketler, Apple ve Samsung arasında amansız bir yarış sürüyor olsa da kökeni çok eskilere dayanan Sony cephesinde de kıpırdanmalar var gibi.Teknoloji ve inovasyon dendiğinde akla ilk gelen şirketlerden Sony, uzun süredir beklenen mobil cihaz duyurularını kısa süre içerisinde gerçekleştireceğini açıkladı.

Sony, akıllı telefon pazarında istediği başarıyı bir türlü elde edemedi. Öte yandan pes etmeye niyeti olmayan şirket, bu kapsamda basına bir davetiye gönderdi. Basına açık şekilde gerçekleşecek bir tanıtım ile Sony’nin yeni Xperia akıllı telefon modellerini tanıtacağı bildirildi.

MWC 2020’de tanıtılacak

Japon merkezli Sony, yeni üretmiş olduğu Xperia telefonunun 24 Şubat’ta tanıtılacağını bildirdi. Barcelona’ da gerçekleştirilecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde, Sony şirketinin yeni telefonu da görücüye çıkacak.

Şirketin, söz konusu etkinlik dahilinde Sony Xperia 5 Plus amiral gemisiyle beraber, Snapdragon 765 üstüne inşa edilmiş olan, orta segment bir telefon daha tanıtması bekleniyor.

Sony Xperia 5 Plus modeline göre yorum yapacak olursak; Sony şirketinin kalın çerçeveli telefon modellerine artık yer vermediğini görüyoruz. Tasarım trendlerinin nabzını tutmaya kararlı olan Sony şirketinin, başarı basamaklarının hangi noktasında yer alacağını hep beraber göreceğiz.

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın