Sony’nin sonraki üst segment akıllı telefonu bu özelliklerle gelebilir

0

Sony, 2017’yi iddialı akıllı telefon modellerinin tanıtımı ve birçok gelişme beraberinde kapatmaya hazırlanıyor. Bu noktada 2018 yılının akıllı telefonları hakkında bazı sızıntılar da kamuoyunda yer bulmaya başlamış durumda. Şirketin 2018 Mobile World Congress kapsamında duyurabileceği üst seviye akıllı telefon modellerinden birinin –olası- teknik özellikleri basına yansıdı.

Resmi bir doğrulamanın şu an için söz konusu olmadığı akıllı telefon, H8541 model koduna sahip. Özellikleri itibarıyla ‘amiral gemisi’ şeklinde tabir edilen en üst seviye donanım argümanlarına sahip olduğu görülüyor. Gorilla Glass 5 ile korunan 5.7 inçlik 4K ekran, 3420 mAh pil kapasitesi gibi özelliklere sahip olabileceği kaydediliyor.

4 GB RAM, 64 GB dahili depolama alanı, Bluetooth 5.0, GPS, GLONASS, NFC, USB Type-C portu ve IP68 sertifikasına, yani suya ve toza dayanıklılık özelliğine sahip olduğu da belirtilen detaylar arasında. Olası üst seviye modelin boyutları ve yazılım tarafındaki özelliği de belirtilmiş. 149 x 74 x 7.5 mm şeklind boyutlar ve Android 8.0 Oreo önyüklü şekilde sunulacağı iddia ediliyor.

Sony, son yıllarda akıllı telefon modellerinde oldukça güçlü donanım özellikleri sunmasıyla adından söz ettiriyor. Bu bağlamda kamera özelliklerinin de bir hayli yenilikçi detaylar barındırması güçlü ihtimaller arasında yer buluyor.

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın