Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımSony’nin esnek OLED ekranlı telefonları yolda

  Sony’nin esnek OLED ekranlı telefonları yolda

  LG, 2018 yılındaki bazı Sony Xperia akıllı telefonları için esnek OLED ekran panelleri üretileceğini resmi olarak duyurdu. İşte sürpriz gelişmeye ilişkin ilk detaylar…

  Uzun yıllardır değişmeyen akıllı telefon tasarımları ile adından sıkça söz ettiren Japon teknoloji şirketi Sony, son bilgilere göre bir hayli iddialı hamlelere hazırlanıyor. Yapılan resmi bir açıklama, Sony marka akıllı telefonların yakın zaman sonra esnek OLED ekranlara sahip olacağı noktasında dikkat çekiyor. (Alprazolam) Açıklamanın kaynağı ise LG.

  LG, Sony için esnek OLED ekranlar üreteceğini duyurdu. Bu yeni tedarik anlaşması ile birlikte heyecan katsayısı da arttı. Sony’nin sonraki nesil modellerinde çok daha iddialı ekranlar söz konusu olacak.

  Samsung da Apple için ekran paneli üretiyor

  Öte yandan son gelişme, aynı zamanda birbirleri ile rekabet eden şirketlerin tedarik tarafındaki işbirliklerine de yeni bir örnek anlamı taşıyor. Sony ve LG arasındaki işbirliği, iPhone X’un ekranını üreten Samsung’u anımsatıyor.

  LG gücüne güç kattı

  Bununla birlikte LG’nin özellikle OLED ekran teknolojisi tarafında tercih edilen tedarikçilerin başında gelmeye başladığı da gözden kaçmıyor. Bu yıldan itibaren adından daha fazla söz ettirecek olan söz konusu ekran teknolojisi, LG için önemli bir gelir modeli anlamı da taşıyacak.

  Son olarak hatırlanacağı üzere Kore merkezli tüketici elektroniği şirketi LG’nin OLED ekranlı birçok TV modeli de bulunuyor.

  NOT: Görsel temsilidir.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN