Sony’nin akıllı telefon bölümü yükselişe geçti

0

Japon teknoloji şirketinin akıllı telefon bölümünün 2021 yılı ikinci çeyrek rakamları ‘gecikmeli de olsa’ açıklandı.

Sony, 2021 yılının ikinci çeyreğine ilişkin akıllı telefon gelirlerini kamuoyuyla paylaştı. Buna göre Japon teknoloji şirketinin akıllı telefon bölümü, söz konusu dönemde 872 milyon 600 bin dolar gelir elde etti. Bu rakam, bir önceki yılla yani 2020 yılının ikinci çeyreği ile kıyaslandığında, dikkat çekici bir şekilde yüzde 25’lik artış anlamı taşıyor. Japonya merkezli şirket, 2020 yılında akıllı telefon işinden 696 milyon 800 bin dolar gelir elde etmişti.

Öte yandan Sony, bu bölümdeki artışın “birim satışlarındaki artıştan” kaynaklandığını bildiriyor. Şirketin akıllı telefon stratejisi, uzmanlara göre son yıllarda orta segmente daha fazla ağırlık verilmesini esas alıyor. Bu kapsamda orta segment modellerle gelen Premium özelliklerin satışların artmasına etki ettiği kaydediliyor. Sony Xperia Pro-I gibi modellerle hatırı sayılır başarı yakalayan şirketin 2021 yılının kalan dönemlerine ilişkin kamuoyu bilgilendirmeleri de mobil dünyaya ilgi duyan kesimler nezdinde merakla bekleniyor.

Son olarak Sony, müzik ve film bölümlerine ilişkin rakamları da açıkladı. Müzik bölümünün 4,6 milyar dolar gelir elde ettiği ve önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 29,4’lük artış yakalandığı bildirildi. Film ve TV tarafında da gelirler arttı, buna göre Sony, 2021’in ikinci çeyreğinde 4,1 milyar dolar gelire ulaştı. Bu gelir, önceki yılın aynı dönemindekine göre yüzde 28,9’luk çarpıcı bir artışa işaret ediyor.

Cevap bırakın