Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  DonanımSony’e dünyaca ünlü TIPA’dan 4 Yeni Ödül

  Sony’e dünyaca ünlü TIPA’dan 4 Yeni Ödül

  Sony, İspanya merkezli Teknik Görüntüleme Basını Derneği (Technical Image Press Association) tarafından düzenlenen 2023 TIPA Ödülleri’nde, En İyi Full Frame Profesyonel Kamera ve En İyi Profesyonel İçerik Oluşturucu Kamera ödülleri dahil olmak üzere toplam 4 farklı kategoride ödüle layık görüldü. 

  Sony, fotoğraf ve görüntüleme sektörüne getirdiği inovatif çözümlerin mevyesini 2023 TIPA Ödülleri’nde aldı. Japon devi, İspanya merkezli Teknik Görüntüleme Basını Derneği (Technical Image Press Association – TIPA) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen organizasyondan dört ödülle döndü.

  Alpha 7 RV ile “En İyi Full Frame Profesyonel Kamera” ve ZV-E1 ile “En İyi Profesyonel İçerik Oluşturucu Kamera” ödüllerine uzanan Sony, FE 50mm F1.4 GM ile “En İyi Standard Prime Lens”, FE 20-70mm F4 G ile de “En İyi Standard Zoom Lens” başarılarına layık görüldü.

   

  En İyi Full Frame Profesyonel Kamera: Sony Alpha 7R V

  Alpha 7R V, özellikler ve işlevler konusunda çıtayı yükselten son derece duyarlı ve esnek yapısı sayesinde profesyonel fotoğrafçıların ihtiyaçlarını en optimal şekilde karşılamasıyla TIPA editörleri tarafından oybirliğiyle ödülleri topladı.

  Aynı zamanda 61 MP full frame sensör, 8K video kaydı ve 8 kademeli görüntü sabitleme sisteminin yanı sıra gelişmiş yapay zeka destekli otomatik odaklama sistemi ile birçok nesnenin hareketini izleme ve tahmin etmede benzeri görülmemiş bir doğruluk ve hız sunmasıyla beğenileri topladı.

  Exmor R BSI ve BIONZ XR işlemcisi sayesinde Alpha 7R V, 15 duraklı olağanüstü bir dinamik aralığa ve genişletilmiş düşük ışık kapasitesine sahip olmasıyla öne çıkıyor. Hızlı ve anlık fotoğraf çekimlerinde, tam zamanlı AE/AF ile 583 adede kadar ardışık sıkıştırılmış RAW kare için tam çözünürlükte 10 fps yakalama imkanı sunan Sony Alpha 7R V, JPEG gibi tek seri çekim modunda ise tek tıklamayla 1000 kare yakalama özelliğiyle harika bir görüntü veriyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN