Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Fotoğraf/KameraSony’den yeni objektif markası: G Master

  Sony’den yeni objektif markası: G Master

  1454937023_15H_GM_lens_image_04

  Sony, G Master markalı değiştirilebilir objektiflerini görücüye çıkardı. Yeni marka, bir 24-70mm sabit F2.8 standart zoom, bir 85mm F1.4 prime ve bir 70-200mm sabit F2.8 telefoto zoom olmak üzere, üç yeni E-adaptörlü objektif içeriyor. Yeni objektifler, Sony’nin optik teknoloji, tasarım ve kalibrasyonunu bir arada sunuyor. Objektiflerin öne çıkan özellikleri ise şu şekilde;

  FE 24-70mm F2.8 GM Standart Zoom Objektif

  FE 24-70mm F2.8 GM (SEL2470GM modeli), portre, seyahat ve etkinlik fotoğrafçılığı ve basit günlük çekimler için geliştirildi. Objektifte gerek tüm zoom aralığı ve diyafram açıklığı aralığında, gerekse tüm görüntü dosyalarında sapmayı azaltıp köşeden köşeye en üst düzey çözünürlük sağlayan yeni geliştirilen hassas XA (ekstrem asferik) elemanın da bulunduğu üç asferik eleman kullanılıyor. Ayrıca, bir ED (Ekstra Düşük Dağıtma) cam eleman ve bir Süper ED cam eleman da kromatik bozulmayı asgari düzeyde tutarken çözünürlük ve bokeh’yi de herhangi bir yapay renklenme olmaksızın sunuyor.

  プリント

  FE 85mm F1.4 GM Telefoto Prime Objektif

  Üst düzey portre objektifi olarak tasarlanan yeni FE 85mm F1.4 GM telefoto prime objektif (SEL85F14GM modeli), kompakt bir gövde içinde çözünürlük ile bokeh arasında iddialı bir denge sağlıyor. Bir XA (ekstrem asferik) elemanın yanı sıra üç ED cam elemana da sahip. 11 kanat ile bugüne kadar bir α objektifte kullanılan en yüksek sayıda kanata sahip dairesel diyafram ise, bokeh’nin pürüzsüz ve görsel olarak çekici olmasını sağlıyor. bir portre objektifi için özellikle önemli olan Sony’nin orijinal Nano AR Kaplaması da yeni modelde bulunuyor.

  FE 70-200mm F2.8 GM OSS Telefoto Zoom

  Sıklıkla kullanılan 70-200mm odak aralığını kapsayan yeni FE 70-200mm F2.8 GM OSS telefoto zoom objektif (SEL70200GM modeli), son derece yüksek görüntü oluşturma, AF performansı ve görüntü sabitleme sunması ile, vahşi yaşam, spor, düğün ve daha birçok etkinlik ve mekan çekimi için çok yönlü bir seçenek olarak öne çıkıyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN