Sony’den sürpriz E3 kararı

0

Japon teknoloji şirketi Sony, E3 2019’da yer almayacağını duyurdu. İşte ayrıntılar…

Ekosistem açısından büyük değer taşıyan oyun fuarı E3, her yıl yaz aylarında düzenleniyor. Her yıl ‘sonraki ay ve yıllara’ dair çıkacak en yeni oyunlar hakkında son bilgilerin paylaşıldığı, videoların yayınlanıp sunumları gerçekleştirildiği fuarın 2019 yılı ayağıyla ilgili sürpriz bir gelişme yaşandı. Sony, E3 2019’da yer almayacağını duyurdu.

Sony tarafından gönderilen bilgilendirme açıklamasında, “Endüstri geliştikçe Sony Interactive Entertainment da toplulukla etkileşim için yenilikçi fırsatları aramaya devam ediyor. PlayStation hayranları bizim için ‘her şey’ demek. Onları mutlu etmek için sürekli yenilik yapmak, farklı düşünmek ve yeni yolları denemek istiyoruz. Bunun sonucu olarak 2019’da E3’e katılmama kararı aldık. 2019’da topluluğumuzla etkileşim kurmak adına yeni yollar aramayı sürdürüyoruz ve planlarımızı sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.” İfadeleri yer aldı.

Bu ilk değil…

Öte yandan Sony, Aralık ayında düzenlenmesi beklenen PlayStation Experience etkinliğini de iptal etmişti. Böylelikle kısa süre içerisinde 2 önemli etkinlikle ilgili oyun meraklılarını şaşırtan karar alınmış oldu. Bununla birlikte Sony yetkilileri, etkinliklerle ilgili kararların arka planına açıklık getirmekte gecikmedi. Sony Interactive Entertainment’ın önde gelen ismi Shawn Layden, etkinlikleri anlamlı kılacak yeni materyallere sahip olmadıklarını söyledi.

PlayStation’la milyonları peşinden sürükleyen Sony’de atılan adımın oyun basınında şaşkınlık yarattığının altını çizmek gerek.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın