Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiSony’den süper ince 4K TV’ler

  Sony’den süper ince 4K TV’ler

  sony-x900c_0Tüketici elektroniği şirketi Sony, Android destekli yeni 4K TV modellerinin satış tarihini duyurdu. Şirketin iddialı olduğu 4K segmentasyonu için oldukça uygun bir fiyatla gelebileceğine yönelik emareler sergileyen modellerin süper-ince tasarımları da dikkat çekiyor.

  Daha önce Ocak ayında ABD’de düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı 2015 kapsamında görücüye çıkan 4K çözünürlüklü görüntü sunan Sony modelleri, X900C ve X910C model kodları ile toplamda üç farklı ekran boyutu ile geliyorlar. Modellerin ekran boyutları 77, 55 ve 65 inç şeklinde, fiyat etiketleri ise ABD için 2499 dolardan başlıyor. 5499 dolara kadar çıkıyor. Piyasaya çıkış tarihleri ise Temmuz 2015 olarak belirtiliyor.

  Ekran Resmi 2015-06-23 11.55.10

  Sony’nin yeni 4K TV’lerinde ince çerçeve ve Ultra HD paneller iddialı. Öte yandan asıl sansasyonel olan ise ne ekran çerçevesi ne de görüntü kalitesi; bu modellerin inceliği neredeyse bir akıllı telefondan dahi düşük.

  Yukarıda inceliğine dair karşılaştırmasını gördüğünüz fotoğraftan da anlaşılacağı üzere inceliği son derece çarpıcı. Bu sayede oldukça hafif bir model olduğu da görülen yeni Sony 4K TV’er parlak renkleri ve etkileyici seviyedeki gerçekçi görüntü sunan siyah tonları ile öne çıkıyorlar. Android işletim sisteminin desteklendiği modeller, bu sayede akıllı telefon ve tabletlerle entegrasyona da olanak tanıyorlar.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN