Sony’den lens atağı #Photokina2018

0

Sony, aynasız sistemli fotoğraf makineleri için 12 yeni lens daha geliştiriyor. İşte detaylar…

Sony, E-month portföyü daha da büyüyecek. Japon teknoloji şirketi aynasız sistemli fotoğraf makineleri için 12 yeni lens üzerinde çalışıldığını duyurdu. Bu ‘sayıda’ bazı önemli ayrıntılar söz konusu…

Canon ve Nikon’un aynasız fotoğraf makinesi pazarındaki çabaları bilindiği için bu alanda çok daha önce davranan Sony’nin çabalarını yavaşlatmaması doğal görünüyor. Photokina 2018’de açıklanan yol haritasına göre lens sayısı 48’den 60’a yükseltilecek. Canon ve Nikon’un Sony’i yakalaması zorlaşacak özetle.

Çeşitliliğin artması, tüketici nezdinde iyi bir haber olduğu rekabete yeni bir boyut getirici. Karşı hamleler gelebilir, üstelik Nikon ve Canon’un yanı sıra Panasonic, Olympus gibi şirketlerin de aynasız pazarına dair rekabeti üst düzeyde yaşadıkları biliniyor.

Öte yandan Sony, geçtiğimiz hafta FE 24mm f / 1.4 GM modelini duyurmuştu. Bu lens Full Frame özellikliydi, açıklanan ABD fiyatının da hiç mütevazı olmadığını belirtelim.

En son gelişmeler MediaTrend’de!

Aynasız sistemli fotoğraf makineleri, objektifi değiştirilebilir kompakt fotoğraf makinesi olarak da biliniyor. DSLR fotoğraf makinesi deneyimini daha kompakt gövdelerde sunabilme iddiasındaki aynasız sistemli fotoğraf makinesi alternatifleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Eylül sonuna kadar devam edecek olan Photokina 2018‘den haberleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın