Sony’den iddialı OLED TV: Bravia A8F

0

Japon tüketici elektroniği şirketi Sony, duyurduğu yenilikçi özelliklere sahip yeni OLED TV modeli Bravia A8F ile son derece iddialı. İşte detaylar…

Sony’nin önceki dönemde piyasaya sunulan Bravia A1E modeli, 4K çözünürlüklük ve HDR özelliği ile dikkat çekmiş, özellikle uyarlama adını alan teknolojisi ile beğeni kazanmıştı. Bu özelliğin merkezini oluşturan süper bit haritalama ve çift veritabanı işlemi teknolojijileri sayesinde 4K olmayan görüntüler, bu çözünürlükteymiş gibi izlenebiliyordu.

Sony X1 Extreme işlemciyle gelen yeni Bravia A8F’de aynı şekilde içeriklerin günümüz görüntü standartlarında izlenebilmesine imkan tanımasıyla öne çıkıyor. Dolby Vision ekran ve 4K HDR özelliği ile net görüntülerin yanı sıra Acoustic Surface şeklinde isimlendirilen hoparlörleri sayesinde yüksek ses kalitesi özellikeri sunuluyor.

İki ekran boyutuyla geliyor

Akıllı TV’de Android işletim sistemi bulunuyor. Ekran seçenekleri 55 (Model kodu: XBR-55A8F) ve 65 inç (Model kodu: XBR XBR-65A8F)

olarak geliyor. Bunlarla da kalmıyor; Amazon Alexa ve Google Assistant özellikleri ile birlikte uyumlu cihazlara sahip olunması halinde sesli komutlarla da çalışabiliyor. Sesi, kanalları uzaktan kumada olmaksızın değiştirebiliyorsunuz. Google Home cihazlarıyla birlikte çalışabildiğini de belirtelim. Tüm açılardan aynı netlikte izlenebildiği kaydedilen modelin Bluetooth özelliği de mevcut. Son bir detay olarak Sony PlayStation 4 Pro’nun tüm özelliklerinin kullanılabileceği bir OLED TV modeli maiyetinde.

MediaMarkt’ta satışa sunulan tüm TV modellerini, özellikleri ve fiyatlarıyla incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın