Sony’den Full HD cerrahi video kamera

0

Yeni Sony MCC-1000MD, düşük ışıkta görüntüleme özelliğiyle mikrocerrahi uygulamaları için ideal seçenekler arasında.

Sony’nin en yeni cerrahi video kamerası, düşük ışık hassasiyetine yeni standartlar getiriyor. Artık satışta olan MCC-1000MD, oftalmoloji ve nöroloji prosedürleri gibi medikal mikrocerrahi uygulamaları için ideal kullanım imkanı sunuyor.

Bu iki parçalı kameranın fazla yer kaplamayan hafif tasarımı, ayrı C-mount kafanın ameliyathanedeki çoğu cerrahi mikroskoba kolayca monte edilebilmesini sağlıyor. Kompakt kamera kafası, üç adet Exmor R CMOS sensörü gelişmiş görüntü işleme teknolojisiyle bir araya getirerek MCC-1000MD’ye F20 hassasiyet ve 63 dB değerinde sinyal-gürültü oranı kazandırıyor. Bu sayede kamera, ışığın çok az olduğu durumlarda dahi 1000 TV satırının üzerinde yatay çözünürlük ve minimum görüntü gürültüsü ile, kademeli olarak taranan, ince ayrıntılara sahip video görüntüleri yakalayabiliyor.

Karmaşık mikrocerrahi uygulamaları için…

MCC-1000MD, özellikle karmaşık mikrocerrahi sırasında aydınlatılması zor anatomik bölgeleri içeren prosedürlerde ve ayrıca retina ve optik sinir bölgelerini içeren posterior göz cerrahisi prosedürlerinde kullanım için ideal.

Uyumlu bir HDR monitörle Yüksek Dinamik Aralık modunda çalışan MCC-1000MD, cerrahi görüntüleri genişletilmiş kontrast aralığı ile yakalayabiliyor; bu da doğru şekilde görselleştirilmesi zor olan, ıslak, parlak veya yoğun gölgeli anatomik yapıların ideal bir şekilde görüntülenmesini sağlıyor.

Cevap bırakın