Sony’den en gelişmiş görüntü ve ses teknolojilerini birleştiren 8K TV

0

Görüntü kalitesi ve ses tasarımı alanındaki en gelişmiş teknolojilerini içinde barındıran ve kullanıcı deneyimini iyileştiren Sony ZH8 8K HDR Full Array TV, hem sinemaseverler hem de oyunseverler için çok cazip bir alternatif oluşturuyor.

Sony’nin “sınıfının en iyilerinden” X1 Ultimate Görüntü İşlemcisi ile gelen yeni ZH8 8K TV’si günyüzüne çıktı. 8K veri tabanı kullanılarak 4K ve 2K kalitesinde çekilmiş görüntüler dahi 8K X-Reality PRO ile 8K’ya yakın kaliteye yükseltiliyor. Ardından her nesnenin çözünürlüğü, Object-based Super Resolution (Nesne Tabanlı Süper Çözünürlük) ile optimize edilerek neredeyse gerçeğiyle birebir aynı dokular üretiliyor.

Sony ZH8 TV’lerde, Sony’nin üstün Full Array Bölgesel Karartma ve Parlatma teknolojisi yer alıyor. Bu da ekranın tamamında ışık çıkışını hassasiyetle dengeleyerek sahnelerin nefes kesen kontrastla dolmasını sağlıyor. Bağımsız olarak aydınlatılan LED bölgeleriyle Full Array LED, parlak alanları daha parlak ve karanlık alanları daha karanlık hale getirerek daha gerçekçi bir kontrast sunuyor. Yüksek parlaklık gerektiren noktalarda berrak bir parıltı, gölgelerde ise daha derin siyahlar elde edilmesini düzenleyen 8K X-tended Dynamic Range™ PRO ile kontrast çok daha geliştiriliyor.

ZH8 8K HDR Full Array LED TV, Sony’nin alametifarikası Acoustic Multi-Audio™ teknolojisi ile donatıldı; bu teknoloji dahilinde titreşimli bir çerçeve tweeter’ı, yani tam anlamıyla sarıp sarmalayan bir deneyim için sesin aksiyonu takip etmesini sağlayan bir hoparlör bulunuyor. Bağımsız amplifikatörler, yüksek tonlu alanlarda bu hoparlörün ses konumlandırmasını hassasiyetle yönetmek üzere ayrı ayrı kontrol ediliyor ve daha fazla gerçekçilik için ses basıncını ve istikrarını iyileştiriyor. Minimalist tek parçalı tasarımı ve ince çerçevesiyle ZH8 TV, dikkat dağıtacak hiçbir unsura yer bırakmadan eğlencenin parçası olmaya izin veriyor.

Cevap bırakın