Sony’den bükülmeye dayanıklı SD kart

0

Sony, “TOUGH teknik özelliklerine uygun SF-G serisi” UHS-II SD kartını duyurdu. İşte detaylar…

Sony, bükülme, düşme ve su sıçraması gibi etkilere karşı dayanıklı bir SD kart geliştirdi.

Bu kapsamda ağırlıklı olarak zorlu koşullarda bulunabilen doğa fotoğrafçılarının ihtiyaçlarını karşılama iddiasına sahip olan Sony SF-G serisi yelpazesi, aynı zamanda yüksek okuma ve yazma hızlarını 180N’a kadar bükülmeye ve 5 metreye kadar düşmeye dayanıklı, sağlam tasarımla birlikte sunuyor.

TOUGH teknik özelliklerine uygun SF-G serisi SD kart yelpazesi, aynı zamanda IPX8 düzeyinde su ve IPX6 düzeyinde toz geçirmiyor.

Yeni TOUGH teknik özelliklerine uygun SF-G serisi SD kart yelpazesi, 3 parçadan oluşan ince yapıya sahip standart SD kartların aksine, dünyanın ilk yekpare yapısı (kartta boş alanın bulunmadığı, tek parçalı kalıp) ve birinci sınıf sertliğe sahip malzemeleri ile standart SD’den 18 kat daha güçlü.

Plastik yuvanın, veri koruma kilidinin veya bağlantı dişlerinin kırılması gibi, geleneksel SD kartları etkileyebilecek tipik fiziki hasarlara karşı koruma vaat ediyor.

Bu, yazma koruma mandalı olmayan dünyanın ilk dişsiz SD kartı olmasını sağlayan yeni bir yol ile başarılıyor.

300MB/s’ye varan okuma hızı…

Ürün, 300MB/s’ye varan okuma hızıyla öne çıkarken ‘SC Scan Hizmet Programı’ ve yanlışlıkla silinebilecek veri ve fotoğrafları kurtarabilen File Rescue Yazılımı ile birlikte geliyor.

MediaMArkt’ta satışa sunulan SD kart alternatiflerini incelemek ve online alışveriş için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın