Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Fotoğraf/KameraSony'den 2024 TIPA Ödülleri'nde gövde gösterisi

  Sony’den 2024 TIPA Ödülleri’nde gövde gösterisi

  Dünyanın en prestijli fotoğraf ve görüntüleme teknolojilerini ödüllendiren Technical Image Press Association (TIPA), Sony’nin performansını ve yenilikçiliğini toplam dört TIPA ödülü ile bir kez daha onurlandırdı. Sony bu yıl Alpha 9 III ile “EN İYİ PROFESYONEL HİBRİT KAMERA” ve Alpha 6700 ile “EN İYİ APS-C UZMAN KAMERA” unvanlarını aldı.

  EN İYİ APS-C UZMAN KAMERA: Sony Alpha 6700

  Çok çeşitli fotoğraf ve video çekme seçenekleri arayan içerik oluşturucular için tasarlanan Sony Alpha 6700, Sony’nin Cinema Line serisi modellerinden uyarlanan birçok özelliği bünyesinde barındırıyor. Hem video hem de fotoğraf modlarında eş zamanlı izleme, 11 fps fotoğraf hızı ve -3EV’ye kadar AI destekli otomatik odak sayesinde düşük ışıkta mükemmel performansı ile hareketli anları yakalamayı da kolaylaştırıyor.

  PROFESYONEL HİBRİT KAMERA: Sony Alpha 9 III

  Global deklanşör sistemi “rolling shutter” ile çekim yaparken karedeki tüm pikselleri aynı anda pozlayıp kaydeden Alpha 9 III, tüm pikselleri tek karede toplayan ilk hibrit veya video/still full frame fotoğraf makinesi olma özelliğini taşıyor. Sunduğu inanılmaz avantajlar arasında 1/80.000 saniyelik maksimum deklanşör hızı, JPEG ve RAW’da tam AF/AE takibi ile saniyede 120 kareye varan kadrajlama hızlarının yanı sıra tüm deklanşör hızlarında flaş senkronizasyonu ve deklanşöre basılmadan önce gerçekleşen anları kaydeden yeni Ön Çekim işlevleri yer alıyor.

  EN İYİ TELEFOTO PRIME LENS: Sony FE 300mm F2.8 GM OSS

  Düşük deklanşör hızlarında sabitlik; tüm odaklama modlarında çok yönlülük, uzun çalışma günleri için hafiflik ve hız; bunlar profesyonellerin çalışırken özellikle spor, özel etkinlikler ve vahşi yaşamı çekerken bir tele lenste aradıkları özellikleri kapsıyor. TIPA editörleri, bu yeni GM sınıfı lensin, heyecan verici ve ayırt edici bokeh efektleri için 11 kanatlı diyafram özelliğiyle tüm özellikleri taşıdığı konusunda hemfikir.

  EN İYİ MAKRO ZOOM LENS: Sony FE 70-200mm F4 Macro G OSS II

  Klasik odak uzaklığının önemli güncellemesi, en yeni odaklama ve izleme teknolojisini daha kısa ve daha hafif bir gövdeye sığdırıyor. Sınıfında zoom aralığı boyunca yarı makro özelliği sunan Sony FE 70-200mm F4 Macro G OSS II, ilk zoom objektifi olma özelliğinin yanı sıra 2x telekonvertör ile kullanıldığında tam makroya kadar yükseliyor. Yakın odaklama yeteneği, 70 mm’de 10,2 inç (@26 cm) minimum odaklama mesafesine izin veren hareketli bir odaklama elemanı ile güçlendirilen lens, ayrıca dairesel 9 kanatlı diyaframıyla da güzel bokeh efektleri sunuyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN