Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürSONY ZV-1F Vlog kamera ve fotoğraf makinesi neler sunuyor?

  SONY ZV-1F Vlog kamera ve fotoğraf makinesi neler sunuyor?

  CANON, EOS M50 modelini video içerik üreticileri için “Vlogger Kit” olarak paketledi ve bu kulvarda öncü oldu. EOS M50, zaman içinde MARK II olarak güncellendi ve halen video içerik üreticileri için yerini ve önemini koruyor. Bu arada biraz geç kalmış olsa da CANON’un ardından SONY, ZV-1F modelini “Vlog Kamera” olarak duyurdu ve kulvarda kendi alternatifini oluşturdu.

  Video içerik üreticileri açısından çok pahalı modeller ve çok sayıda seçenek bulunmasına rağmen, bu işe giriş için hâlâ EOS M50 ve SONY ZV-1F gözde ürünlerden. Bu yazıda SONY’nin ZV-1F modeline yakından bakacak ve video içerik üreticilerine neler sunduğuna değineceğiz. Hazırsanız, gelin hemen başlayalım.

  YouTuber’lar için hazır bir çözüm

  ZV-1F, üretici firma tarafından, “Kullanım kolaylığı ve büyüleyici görüntü kalitesi ile içerik üreticileri ve vlogger’lar için sonraki ideal adım” olarak nitelendiriliyor. Video ve fotoğraf çekmek için pratik çözümlerden biri olan ZV-1F, YouTuber’lar için hazır bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor.

  İster tek başına ister grup halinde video çekimleri, isterse ürün inceleme videoları olsun; hedefiniz hangisiyse, SONY, ZV-1F o amaca hizmet edecek ideal çözümlerden biri. Görüntüde otomatik olarak objelere odaklanma teknolojisi, kullanıcısının işini çok kolaylaştırıyor. Ürün çekiyorsanız, bu kamera ürüne otomatik odaklanıyor.

  SONY ZV-1F

  Ses kaydederken gürültüleri filtreliyor

  Video çekimlerinde, görüntü kadar önemli olan bir başka unsur ise ses. Kusursuz ses kaydetmenin yolu, dış seslerden arınmış kayıtlar almaktan geçiyor. Yöne duyarlı dahili 3 kapsüllü mikrofonla gelen SONY ZV-1F, sadece sizin sesinize odaklanıyor ve çevredeki rüzgâr gibi dikkatinizi bozan sesleri kaydetmeyerek, kaliteli videolar çekmenize destek oluyor.

  SONY ZV-1F ile birlikte verilen ön cam, rüzgâr sesini önemli ölçüde azaltıyor. Böylece daha temiz sesler elde ediyorsunuz. Bu kameranın 3 kapsüllü mikrofonu, hem dış hem de iç çekimlerde, karşısındaki ses kaynağına odaklanması nedeniyle, video içerik üreticilerinin tam da istediği gibi kayıtlar almasını sağlıyor.

  Akıllı telefondan yönetme imkânı

  Çekimlerinizi kendiniz yapacaksanız, kameranın hem arkasına hem de önüne hâkim olmanız gerekir. Görüntünün nasıl çıkacağını öngörmek için bu gerekiyor. SONY, bu kamerada akıllı telefonla uzaktan yönetim imkânı sunarak, size çekimlerde her şeye hâkim olmanız açısından destek oluyor.

  Imaging Edge Mobile Plus adlı uygulama, telefonunuzu uzaktan çekim için bir uzaktan kumandaya dönüştürüyor. SONY ZV-1F ile kaydettiğiniz tüm görüntüleri ve videoları yine Imaging Edge Mobile Plus adlı uygulama ile Wi-Fi üzerinden akıllı telefonunuza aktarma fırsatınız var.

  SONY ZV-1F

  Ultra geniş açılı 20 mm lens

  SONY ZV-1F, ultra geniş açılı 20 mm lense sahip. Bu lens sayesinde neredeyse gördüğünüz her şeyi kaydetme fırsatınız var. Ultra geniş açılı 20 mm lens, insan görüş alanından daha geniş bir alanı yakaladığı için hem iç hem de dış mekânlardaki dar alanlarda bile görüntüleri istediğiniz derinlik ve perspektif ile yakalayabilirsiniz.

  Görüntülerde özel bir ayar yapmadan cilt tonlarını doğru şekilde yakalayan bu kamera, insanların sağlıklı ve doğal görünmelerine yardımcı oluyor. Cilt pürüzsüzlüğünü KAPALI/Düşük/Orta/Yüksek olarak seçilebildiği bu kamera ayrıca Yumuşak Cilt Efekti de sunuyor kullanıcılarına.

  İnsan yüzlerini ve gözlerini tanır

  Bu kamera, fotoğraflarda Eye AF fonksiyonı kullanarak insan yüzleri ve gözlerini tanıyor ve daha iyi netleme sağlıyor. SONY ZV-1F’de netlemeyi başka bir nesneye geçirmek çok kolay. Ekrana dokunmanız bunun için yeterli oluyor. Face Priority AE özelliği de otomatik olarak yüz aydınlatması yapıyor.

  Ayrıca Bokeh düğmesine basarak netlenmemiş arka planlar kullanan profesyonel görünen kareler yakalayabilirsiniz. SONY ZV-1F’nin geniş 1.0 tipi görüntü sensörü gerçek optik bokeh özelliğine imkân tanıyor. Ana nesneyi bokeh arka planda öne çıkarmak için [Netleme] veya tüm görüntüyü netlemek için [Temizle] seçeneğini kullanabilirsiniz.

  SONY ZV-1F

  Yavaş veya hızlı çekim seçeneği

  Videolarda daha ilgi çekici sahneler oluşturmanın önemli bir kısmı da hızlandırılmış veya yavaşlatılmış anlar yakalamaktan geçer. ZV-1F kamera ile sadece S&Q düğmesine basarak kayıt hızını istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. 5 kata kadar daha yavaş veya 60 kata kadar hızlandırılmış videolar çekmek artık çocuk oyuncağı.

  Özellikle dış mekân çekimlerinde kamerayı elinizde sabit tutmak güçleşir ve bu da titrek görüntüler kaydedilmesine neden olur. ZV-1F yürürken bile net videolar çekmenizi sağlayacak teknolojiye sahip. Aktif Modda görüntü sabitleme özelliğiyle, titrek kayıtlar artık tarihe karışıyor.

  Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

  MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim SONY ZV-1F Vlog Kamera Fotoğraf Makinesine yakından baktık. Tabii ki daha fazla seçenek raflarda mevcut. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan tüm kamera ve fotoğraf makinesi modelleri için buradan bilgi alabilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.

  Twitter’da beni takip edin: https://twitter.com/melihbayramdede

  YouTube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede


  MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

  Akıllı priz ile hayatı kolaylaştırın

  Ev ve küçük ofisler için yazıcı önerileri

  Oyuncular için monitör önerileri

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN