Sony yuvarlanabilir ekranlı telefon üzerine çalışıyor

0

Tüm dünya Samsung ve Huawei cephesinden gelecek olan katlanabilir telefonlara odaklanmış durumda. Ancak diğer yandan Sony’nin de benzer bir teknoloji üzerinde çalıştığı konuşuluyor. Esnek ekran teknolojisine odaklanan Sony, kendine özgü bir telefon ile karşımıza çıkabiliyor. Bu telefonun katlanabilir telefondan ziyade yuvarlanabilir ekranlı olacağı söyleniyor.

Sony yuvarlanabilir ekranlı telefon SD 855 ile gelecek

Ortaya çıkan haberler Sony’nin katlanabilir telefon yerine yuvarlanabilir ekranlı bir telefon üzerinde çalıştığını söylüyor. Şirkette çalışanlardan alınan istihbaratlara göre bazı protoipler üzerinde çalışılıyor.

Sony yuvarlanabilir ekranlı yeni telefon modelini yıl sonuna kadar piyasaya sürebilir. Telefonda Qualcomm’un X50 modeminin ve Snapdragon 855 işletim sisteminin kullanılacağı söyleniyor. Tabii bu özellikler telefonun başlangıç fiyatının düşük olmayacağına da işaret ediyor.

Henüz bu iddiaları destekleyecek kanıtlar yok. Ancak bu haberler endüstrinin ne yöne doğru evrileceğine dair önemli ipuçları taşıyor diyebiliriz.

Bundan birkaç ay önce Sony’nin 2020 yılında 5G teknolojisine sahip katlanabilir Xperia üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. Sony, eylül ayında düzenlenecek olan IFA 2019 Fuarı’nda bazı soru işaretlerine cevap verebilir.

Cevap bırakın