Sony yeni dış mekan hoparlörlerini tanıttı #CES2019

0

Sony’nin CES 2019 kapsamında tanıttığı yeni dış mekan ses ürünleri arasında ‘bardak tutuculu’ bir parti hoparlörü bile var. İşte detaylar…

Sony, CES 2019 kapsamında ses teknolojileri alanındaki en yeni modellerini görücüye çıkardı. Japon teknoloji şirketinin aralarında ‘bardak tutuculu’ parti hoparlörü GTK-PG10’un da bulunduğu modelleri beğeni topladı.

Sony GTK-PG10 oldukça sıra dışı. Bu Bluetooth hoparlör, dahili tweeter’ları ile daha geniş bir ses sağlıyor. Tripod uyumlu modelde şarj edilerek 13 saate kadar aralıksız müzik dinlenebiliyor. Mikrofon girişi (karaoke için) ve FM alıcısı da bulunan hoparlörde elbette en çok dikkat çeken kısım bardak tutucular. Burada toplamda 4 adet ‘parti’ bardağı güvenle taşınabiliyor.
Eğlenceli bir öğe olduğuna şüphe yok.

Sony XB32’nin 24 saati bulan şarj dayanıklılığı dikkat çekiyor…

Tanıtılan diğer modeller arasında SRS-XB12, SRS-XB22, SRS-XB32, GTK-XB72 de var. GTK-XB72 hariç diğer üç hoparlör IP67 sertifikasına sahip yani suya ve belli bir yükseklikten düşmeye karşı dayanıklı. Hem XB72 hem de XB32’de yanıp sönen flaş ışıkları dikkat çekiyor. XB32 ayrıca 24 saatlik etkileyici bir pil ömrüyle geliyor.

Tüm modellerin ABD pazarı için 60-350 dolar aralığında fiyatlara sahip olacağı belirtiliyor, Türkiye pazarındaki konumlandırma ve fiyatlar hakkında ise henüz resmi bir bilgi bulunmuyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın