Sony Xperia Z5’e güncelleme geldi

0

Xperia-Z5

Ülkemizde hatrı sayılır bir kesim tarafından kullanılan Sony’nin üst segment akıllı telefon modellerinden Xperia Z5 güncellendi. İşte detaylar…

Sony’nin ülkemizdeki popüler akıllı telefon modelleri arasında yer alan Xperia Z5’e güncelleme geldi. Peki yeni güncelleme ile birlikte neler değişti?

Güncelleme sonrasında kullanıcılardan alınan geribildirimlere göre cihazlar, Google’ın mart ayı için yayınladığı güvenlik yamaları (patch’ler) ile buluştu. Ayrıca Android Nougat güncellemesi ile ortaya çıkan bazı sese dair sorunların da ortadan kalktığı yönünden bilgiler geldi.

Geçtiğimiz dönemde yayınlanan Android 7.0 Nougat güncellemesinin ardından kullanıcılar, Sony Xperia Z5 modellerinin ses seviyesinde hatrı sayılır seviyelerde düşüş yaşandığını ifade etmişlerdi. Sony de bu geri bildirimlere kayıtsız kalmamış, sorunun giderilmesi yönünde adımlar atıldığını resmi olarak duyurmuştu.

 Aynı anda gelmedi!

Kötü haber ise güncellemenin tüm Xperia Z5 cihazlarına aynı anda gelmemesi. Seri numaralarına göre OTA üzerinden dağıtımı gerçekleşen küçük boyutlu güncelleme için cihazınızın ilgili kısmını sık sık kontrol etmenizde fayda olduğunu belirtelim. Öte yandan aynı güncellemenin Xperia Z3’e de geldiği bildirildi.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın