Sony Xperia XZ2 ön inceleme!

0

MWC 2018 kapsamında gerçekleştirdiğimiz Xperia XZ2 ön inceleme videosu ile karşınızdayız. Uzun süre sonra tasarım değişikliğine giden Sony’nin yeni amiral gemisi modeli, işlemcisi ve diğer üst düzey donanım özellikleriyle dikkat çekiyor. Bakalım bu yepyeni akıllı telefon bizlere neler sunuyor?

Xperia XZ2 özellikleri ve fiyatı

İlk ve en büyük değişiklik yenilenen tasarım ve 18:9 ekran formatına geçiş oluyor. Önceki modellere kıyasla daha ince çerçevelere sahip olan Xperia XZ2, arka tarafta da değişikliklere sahip.

Genel olarak cam tasarımın sahip olduğu modelde alüminyum çerçeveler kullanılmış. Yine Sony’nin hiç vazgeçmediği deklanşör butonu ise her zamanki yerini koruyor. 

5,7 inç büyüklüğünde ekrana 1080p+ çözünürlüğe sahip olan model, 3D olarak geçen kavisli camı kullanarak daha şık bir görüntü elde ediyor. HDR özelliğine sahip bu ekran, ayrıca SDR görüntüleri de HDR’a çevirebiliyor.

Gücünü Qualcomm’un en hızlı işlemcisinden alan model, Snapdragon 845 ile çalışıyor. 4 GB RAM ile satışa sunulacak olan modelde 64 GB dahili depolama kapasitesi sunulacak. 

Kamera tarafındaysa piyasadaki tüm rakiplerinin aksine Sony çift kamera kurulumuna yine es geçiyor. Motion Eye adı verilen 19 Megapiksellik F/2.0 diyafram açıklığında bir ana kameranın kullanıldığı modelde dünyada ilk defa 4K çözünürlüğünde 60 FPS HDR video kaydı özelliği yer alıyor.

Ama isterseniz sözü uzatmadan sizleri Xperia XZ2 ön inceleme videomuz ile baş başa bırakalım.

Cevap bırakın