Sony Xperia XZ1 Türkiye’de satışa sunuluyor

0

Sony’nin geçtiğimiz aylarda lanse ettiği iddialı akıllı telefon modellerinden Sony Xperia XZ1, resmi olarak satışa çıktı. Android işletim sistemine sahip cihaz, güçlü donanım argümanlarına sahip.

Premium tasarım, Ay Mavisi, Sıcak Gümüş ve Klasik Siyah olmak üzere, her biri doğanın armağanı tonlardan esinlenen üç yeni renk ile geliyor.

Öne çıkan teknik özellkleri arasında Qualcomm Snapdragon 835 işlemci , Motion-Eye kamera, Yüksek Çözünürlüklü Ses, HDR ekran, Süper yavaş çekim ve yeni 3D Oluşturucu dikkat çekiyor.

3D objelerin hızlı ve kolay bir şekilde taranmasını sağlayan yenilikçi algoritma 3D Oluşturucu, yaratıcı olasılıklar dünyasının kapılarını aralıyor. Bir akıllı telefonda ilk defa, kafa tarama, yüz tarama, yiyecek tarama ve serbest form tarama olmak üzere dört tarama modundan birini kullanarak sadece bir dakikanın altında objelerin yüksek kaliteli 3D tarıyor. 3D Oluşturucu, nesneleri 3D kaydetmenizi, görüntülemenizi ve düzenlemenizi de sağlıyor.

Xperia XZ1, Süper yavaş çekim video oynatma imkânı sunan saniyede 960 kare video kayıt ile günlük yaşamınızdan keyif verici anlardan ilginç videolar yaratmanızı sağlıyor. Ayrıca, 19 MP arka kamera yeni Öngörülebilir Yakalama fonksiyonu ile hep bir adım önden giderek aksiyon hatta sadece bir gülümseme tespit ettiğinde dahi siz daha deklanşöre basmadan otomatik olarak görüntüleri arabelleğe almaya başlıyor.

Premium kamera deneyimini ise 1/3 inç sensörü ve her ışıkta olağanüstü selfie’ler elde edebilmenizi sağlayacak bir ekran flaşına da sahip, birinci sınıf 13 megapiksel ön kamera tamamlıyor.

Cevap bırakın