Sony Xperia XZ ve Xperia X Compact tanıtıldı

0

xperia

Sony, Xperia X serisi akıllı telefonlarda iki yeni model duyurdu. Yeni amiral gemisi Xperia XZ ve Xperia X Compact, Sony’nin yeni üçlü görüntü algılama teknolojisi sayesinde gelişmiş kamera deneyimine sahip. Xperia XZ’nin global lansmanı Ekim’de yapılacak; Xperia X Compact ise Eylül ayında piyasaya sürülecek.

Kamera alanında kaydedilen ve her türlü ortamda en kısa anları bile olduğu gibi yakalamaya imkan veren eşsiz bir ilerleme olan üçlü görüntü algılama teknolojisi, şu üç teknolojiyi bir araya getirerek çalışıyor:

  • Nesneyi takip ederek bir sonraki hareketini tahmin etmek üzere Prediktif Hibrit AF içeren üstün görüntü sensörü sayesinde, istisnai nesne takibi sağlayan hızlı ve doğru otomatik odaklama (“AF”) özelliğine sahip görüntü algılama.
  • Loş ışıkta dahi hızlı ve doğru AF sağlayan Lazer AF sensörü ile mesafe algılama
  • Işık ortamı nasıl olursa olsun, renkleri göründüğü şekilde yakalayan RGBC-IR sensörü ile renk algılama

Her iki model, aynı zamanda yakın çekimlerde bile daha pürüzsüz video kaydetmeye imkan veren 5 eksenli görüntü sabitlemeye sahip ilk akıllı telefonlar olarak video çekiminde de dikkat çekici ilerlemeler sergiliyor. Ayrıca, pil kullanım ömrünü artırmak üzere, Qnovo Inc. ile birlikte geliştirilen Adaptif Şarj teknolojisi gibi, nasıl kullanıldığına bağlı olarak, Xperia kullanıcı deneyimi optimize etmek üzere akıllı özelliklere sahip. Xperia XZ, 5.2 inç Full HD bir ekranı ve ele mükemmel şekilde oturmasını sağlayan metal gövdesi ile öne çıkıyor. Xperia X Compact ise, 4.6 inç HD ekrana sahip.

Diğer yenilikler…

Sony,  yeni “Signature Serisi” amiral gemisi yelpazesini de tanıttı. Yüksek Çözünürlüklü Ses özellikli (“Hi-Res”) ürünler serisi, MDR-Z1R stereo kulaklık, iki yeni WM1 serisi Walkman modeli (NW-WM1Z ve NW-WM1A) ve TA-ZH1ES kulaklık amplifikatöründen oluşuyor. Sony ayrıca, MDR-1000X gürültü engelleme özellikli Hi-Res kablosuz stereo kulaklığını da tanıttı.

Sony’nin yeni FDR-X3000R 4 Aksiyon Kamerası, yeni geliştirilen bir objektif ünitesi sayesinde, Balanced Optical SteadyShot görüntü sabitleme teknolojisi ile donatılan ilk Aksiyon Kamerası olma özelliği taşıyor. Bu yetenek, çekilen video görüntülerinin 4K veya yüksek hızlı kayıt modlarında dahi titreşimsiz olmasını sağlıyor. Yeni geniş açılı ZEISS Tessar objektif, çok daha az objektif bozulması ile daha doğal görüntüler sunuyor.

 

 

Cevap bırakın