Sony Xperia XA3 göründü

0

Resmi lansmanına kısa bir süre kala Sony Xperia XA3 hakkında daha fazla detay ortaya çıkmış durumda. İşte ayrıntılar…

Yakın zamanda teknoloji dünyasında taslak çizimleri ve tasarım detaylarıyla gündeme gelen Sony’nin orta segment akıllı telefonu Xperia XA3, bu defa yeni detaylarla adından söz ettiriyor…

Akıllı telefonun Avrupa satış fiyatı, selefi olan XA2’ye göre daha yüksek olacak.

Sony, köşeli tasarım fikrini XA3 modelinde de sürdürecek. Ayrıca, XA ürün ailesinin imzası özelliklerden biri olan, ince çerçeveli ekran tasarımının XA3’te geliştirilerek devam ettiğini görmekteyiz. Özellikle geçmiş modellere göre üst ve alt çerçevelerde yapılan iyileştirmelerle, XA3’ün oldukça iddialı bir ürün olması Sony tarafından amaçlanıyor.

Çift kamera teknolojisinin de yer alacağı ifade edilen telefon, parmak izi okuyucusunu sağ tarafında barındıracak. Snapdragon 660 yonga seti ve 6 GB RAM bileşiminden güç alması beklenen Sony Xperia XA3’ün, 6.5 inç ekrana, USB-C ve 3,5 mm kulaklık girişine sahip olacağı belirtiliyor. Sony’nin yeni modelini Android 9.0 Pie işletim sistemiyle sunması bekleniyor.

Fiyatı ne olacak?

Sony Xperia XA3 satış fiyatı için beklentiler pek de mütevazı olmayacağı yönünde. Söz konusu modelin ülkemizdeki satış fiyatına ilişkin henüz bir veri bulunmazken, pek yakında çok daha fazla bilginin paylaşılması olası görünüyor.

Not: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın