Sony Xperia L3’ün tasarımı ortaya çıktı!

0

Sony’nin akıllı telefon dünyasındaki popüleritesini kaybetme nedenlerinin başında, şüphesiz yıllardır aynı tasarımı kullanması geliyor. Şirketin ilk Xperia akıllı telefonları ile bu yıl satışa sunduğu akıllı telefonlar arasında tasarımsal çizgiler bakımından büyük oranda benzerlikler olduğu tartışılmaz bir gerçek.

Xperia L3 tasarımı ile kullanıcıları üzecek!

Zira, diğer akıllı telefon üreticilerinin üç yıl önce satışa sunduğu amiral gemileri ile bu yıl satışa sunduğu modeller arasında tasarımsal açıdan adeta bir uçurum var. Xperia XZ4 modeli ile şirketin tasarımı baştan aşağı yenileyeceği bilinirken, yakında tanıtılacak bir diğer model olan Xperia L3 hayal kırıklığına neden oldu.

Geçtiğimiz günlerde ABD’nin Federal İletişim Kurulu’ndan (FCC) sertifikasını alan Xperia L3 modeli maalesef Sony’nin büyük eleştirilere maruz kaldığı eski tasarım anlayışını devam ettirecek. FCC belgelerine göre cihazın ekran boyutu 5.73 inç. Köşegen uzunluğunun ise 165.6 mm olduğu belirtiliyor. Aradaki 20 cm’lik fark alt ve üst kısımda çerçeve olarak karşımıza çıkacak.

Akıllı telefon üreticilerinin kamerası ekrana gömülü telefonları satışa sunmaya başladığı ve hatta tamamen çerçevesiz tasarım için hoparlörü ortadan kaldırmaya çalıştığı günümüzde, Sony’nin bu tarz bir tasarım ile kullanıcıların karşısına çıkması rekabete 10 puan geride başlamasına neden oluyor.

Cevap bırakın