Sony Xperia etkinlik tarihi duyuruldu: 14 Nisan

0

Uzun süredir yeni cihaz duyurusu gerçekleştirmeyen markanın yeni etkinlik tarihi açıklandı. İşte o tarihte tanıtılacak yeni akıllı telefonlara dair beklentiler…

Akıllı telefon ekosisteminde uzun süredir sessizliğini koruyan Sony, 14 Nisan 2021’de akıllı telefon duyurusu gerçekleştireceği yeni bir etkinlik düzenleyecek. Biri sadece Japon pazarında satışa sunulacak iki farklı akıllı telefon tanıtımının beklendiği etkinlik online formatta olacak.

Xperia Ace 2 ve Xperia 10 III 

Şirketin Xperia 10 III model ismine sahip bir akıllı telefonu, geçtiğimiz haftalarda gündeme gelmişti. Benchmark testlerinde ortaya çıkan modelin 6.5 inç ekranda 4K OLED çözünürlük sunduğu kaydedilmişti. Snapdragon 765G işlemciye sahip olduğu anlaşılan modelin 6 GB RAM barındırdığı da görülmüştü.

Diğer akıllı telefonun Xperia Ace 2 adıyla geleceği ve sadece Japonya’da tüketicilere sunulacağı bildiriliyor. Bu kapsamda 5.5 inç ekran ve Snapdragon 690 işlemcisiyle mütevazı fiyatlı yeni bir ‘yerel model’ söz konusu olacak gibi görünüyor.

İşaretler gösteriyor ki Sony, küresel pazarlarda rekabetçi bir Xperia 10 III ile gövde gösterisi yapmaya hazırlanıyor. Daha fazla detay için 14 Nisan’ın beklenmesi gerektiğini belirtelim. Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın