Sony Xperia 1 iddialı gelecek

0

Sony’nin Xperia serisindeki isimlendirme politikası bu yıl değişecek. Sony, Xperia 1 ile karşımıza çıkacak. Peki, Sony Xperia 1’in özellikleri nasıl olacak?

Akıllı telefon pazarında son yıllarda pek etkili olamayan Sony, şeytanın bacağını bu yıl kırmak için kolları sıvamış durumda. Xperia XZ gibi ilginç bir isimledirme politikası izleyen firma, bu seriyi sonlandıracak ve karşımıza bu yıl Xperia 1 ile çıkacak gibi görünüyor. Sony, bu yıl tanıtacağı Xperia 1 modeli ile çok farklı bir şey deneyecek ve 21:9 ekran oranı ile karşımıza çıkacak.

Piyasadaki telefonların çoğu 16:9 çentikli modeller ise 19.5:9 ekran oranını kullanıyor. Sony, alışılmışın dışına çıkacak ve 21:9 oranlı çentiksiz ekranlı Xperia 1’i piyasaya sunacak…

4K ekran iddiası…

Bu ekranın 4K çözünürlüğünde olacağı, HDR ve Dolby Vision teknolojilerini destekleyeceği söyleniyor. Ayrıca diğer Xperia modellerinde olduğu gibi bu ekranda Sony’nin ekran teknolojileri de yer alacak.

Snapdragon 855 yonga seti ile fark yaratacak…

Gücünü 2019 yılı amiral gemisi modellerinde olduğu gibi Qualcomm’un Snapdragon 855 yonga seti ve 6 GB RAM’de alacak olan Xperia 1, minimumda 64 GB depolama birimi ile gelecek. 4.000 mAh bataryadan beslenecek olan telefon, kutusundan Android 9.0 Pie sürümü ile çıkacak. Bakalım Sony bu yıl şeytanın bacağını kırıp rakiplerine taş çıkarabilecek mi?

Cevap bırakın