Sony VR gelirini arttırdı

0

Sony, VR pazarındaki konumunu güçlendiriyor. İşte detaylar…

Analizlere göre sanal gerçeklik donanımları tüketicisi, Google Cardboard ve Daydream ürünleri ile Samsung’un Gear VR’ına olan talep azaldıkça; uygun fiyatlı, düşük performanslı donanımlardan uzaklaşıyor. Sonuç olarak Sony’nin orta – üst seviye modelleri, Facebook’un Oculus’u ve HTC geçen yıl tüm gelirlerin yüzde 77’sine sahip oldu.

Son raporlara göre VR pazarının en iyi oyuncuları için iyi haberler varken, endüstrinin bütünü içinse kötü haberler söz konusu. Sony PlayStation VR, bağlı VR kulaklıkları için güçlü talebe işaret. Sony’nin % 30’luk pazar geliri payına karşılık Oculus % 25,  HTC %22, Google %11, Samsung %5 ve diğerleri %6’lık paya sahip. AnalizlerSony PlayStation VR için gelecek PS5 desteği ile Sony’ın market payının artmaya devam edeceğini yönünde

Düşük kaliteli seçeneklerinin teslim edilme ve paketlerinin duraklaması, yıl boyunca gerçekleşen kulaklık ünitesi gönderilerinde 2017’deki 30 milyondan 2018’te 15 milyona gerileyerek % 50’nin üzerinde bir düşüşe neden oldu.

Analistler Google Cardbord gibi basit cihazların VR’a talebin artmasına yardımcı olduğunu ancak bunların zamanının sona erdiğini söylüyor. Tüketicilerin bu deneyimden gerçekten zevk aldıklarını ve daha iyi kulaklıklarla daha kaliteli deneyimler aradıkları belirtiliyor.

Yeni nesil hücresel sanal gerçeklik ürünleri çok sayıda teknolojiden faydalanacak. Ayrıca ileriye dönük olarak, VR’ın 5G ağlarının gücünü göstermesinde kilit bir rol oynamasını bekleniyor.

Cevap bırakın