Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımSony Smartband Talk SWR30: Sporcular için akıllı bileklik

  Sony Smartband Talk SWR30: Sporcular için akıllı bileklik

  Sony kinci nesil akıllı bileklik olan Smartband Talk ile tıpkı Samsung Gear Fit gibi spor sevenlere hitap etmek istiyor. Sıra dışı teknolojilerle donatılmış olan Smartband Talk’a yakından bakıyoruz.

  Akıllı bileklik pazarı oldukça ilginç ürünlerle boy gösteriyor. Bunlardan en dikkat çekici olan kuşkusuz Sony Smartband Talk. Amazon’un E-kitap cihazı olan Kindle’dan bildiğimiz E-Ink ekrana sahip olan bu akıllı bileklik, akıllı telefonlarla sorunsuzca haberleşebiliyor. Gelen aramaları ve mesajları gösterebilen 1.4 inç E-Ink ekranlı Smartband Talk, gelen çağrıları cevaplandırması ile fark yaratıyor. Evet. Yanlış duymadınız. Smartband Talk’un üzerinde bir hoparlör ve mikrofon yer alıyor. Akıllı telefona gelen çağrıları E-Ink ekranında görüp cevaplayabiliyorsunuz. Elbette buradaki kalite bir cep telefonu kadar yüksek değil. Ama arabanın içinde bu çağrıları cevaplayabilmek ve bir araç kiti gibi çalışabilmesi oldukça büyük bir avantaj. Bitmedi. Bu akıllı bilekliğin yan tarafında yer alan düğmelerle ses açıp kısmanın yanı sıra, media player kontrolü, kamera düğmesi, çalar saat, hava durumu raporu ve takvime direkt olarak erişebiliyorsunuz.

  sony

  Sony Smartband Talk’ın ekranı 296×128 piksel çözünürlüğü sembol ve metinleri rahatlıkla okunmasını sağlıyor. En büyük avantajlarından biri ise, en güneşli ortamda bile rahatlıkla okunabilmesi. En büyük dezavantajı ise, arka aydınlatma olmadığından karanlık ortamlarda ekranın okunamaması.

  Ergonomisi ile farklı

  Bu üründe beğendiğimiz bir özellik, farklı bilekler için iki farklı kayışa sahip olması. Smartband Talk bu kayışlar sayesinde bileğe tam oturuyor. Tabi burada kullanılan hafif eğik tasarımın önemi oldukça büyük. Bununla birlikte 24 gr ağırlığı ile oldukça hafif olan Smartband Talk, rahatlıkla taşınabiliyor ve kesinlikle bir rahatsızlık vermiyor. Sanki bilekte bir saat varmış gibi hareket eden Smartband Talk, su geçirmez özelliği ile önemli bir artı sağlıyor. Sony’nin yeni nesil akıllı telefonlarda olduğu gibi, bu ürün de tatlı suda 1.5 m derinliğinde kullanılabiliyor.

  sony smartband

  Sony’nin Smartband SWR10’un veliahttı olan SWR30, E-Ink ekranı sayesinde benzer ürünlerle kıyasla çok daha az bir güç tüketiyor. Bununla birlikte ürünün tasarımı da hemen göze çarpıyor. 70 mAh’lik pil yaklaşık 3 gün boyunca kesintisiz çalışabiliyor. En azından bu Sony tarafından verilen bir değer. SWR10 yaklaşık 5 gün dayanabiliyordu. Bu her ne kadar bir dezavantaj gibi görünse de, Smartband Talk’ın 30 dakikada dolması önemli bir özellik.

  Yaptığımız denemelerde, Smartband Talk’ın Bluetooth’un açık olduğu durumda, pil kullanım süresinin yaklaşık 1.5 gün sürdüğünü gördük.

  sony smartband talk

  Neler Yapabiliyor

  SmartBand Talk, benzer akıllı bileklerde olduğu gibi adımları ölçebiliyor. Bununla birlikte yürüme, yatma ve koşma sürelerini de hesaplayabiliyor. Saat özelliğine de sahip olan SmartBand Talk, akıllı telefona yüklenen kendi uygulaması ile farklı fonksiyonlara yükseltilebiliyor. Yaklaşık 15 farklı fonksiyon bu ürüne atanabiliyor. Play Store’dan yüklenen bu uygulamalar sayesinde müzik oynatıcısını kontrol eden, telefonu bulan, telefonun kamerasının yöneten, takvim ve hava durumunu gösteren uygulamalar yüklenebiliyor. Ana ekran istenildiği gibi değiştirilebiliyor. Kullanıcı isterse, ana ekrana istediği bir yazıyı yazdırabiliyor.
  SmartBand Talk’ın üzerinde bulunan mikrofon ve hoparlör sayesinde bir ses kayıt cihazı olarak da kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, bu ürünü sesli komutlarla yönetmeniz mümkün.

  smartband talk

  Oldukça başarılı bir adım ölçer

  SmartBand Talk, %0.1’lik bir sapma payına sahip. Bununla birlikte yürüme ve koşma sürelerini hesaplamada da oldukça başarılı. Kalori hesaplamayı kendi üzerinde yapamıyor. Ama bu hesabı beraberinde yüklenen yazılımda yer alıyor. Metinleri okumak zor olabiliyor. Nedeni de, normalde dik kullanılan bu ürünün, metin okumada yatay moda geçmesi. Bu da kullanıcının bileğin bükmesi anlamına geliyor. Uzun metinlerde bu ciddi bir dert olabilir. Sonuçta E-Ink ekran dokunmatik bir ekran değil. Bu ekran sarsıntı sensoruna göre hareket ediyor.

  Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için tıklayın

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN