Sony PS4’e harici sabit disk desteği geldi

0

Sony Corp. PlayStation 4 As Game Console Goes On Sale In U.S.

Sony, PlayStation 4 sahibi on milyonlarca kişinin yüzünü güldürecek bir güncellemeye imza atıyor. Japon teknoloji şirketi, kısa süre içinde kullanıma sunulması beklenen özellik ekseninde kullanıcıları için harici sabit disklerin PS4’le birlikte kullanımına imkan tanıyacak. Detaylar ilgi çekici…

Microsoft’un konsolu Xbox One’da uzun zamandır sunulan özellik, artık Sony PS4 için de geliyor. Daha önce konsollarındaki sabit diski değiştirmeleri gereken oyun meraklıları artık bunu yazılım güncellemesi yoluyla, harici sabit diskin PS4’teki USB 3.0 portuna takılması yeterli olacak. Böylelikle daha fazla depolama alanı sunulacak. 500 GB ve 1 TB olmak üzere iki ayrı depolama ünitesi üzerinden kullanılan PS4 açısından önemli bir ‘depolama alanı’ sorunu da böylelikle ortadan kalkmış olacak.

Son bir detay olarak PS4 diskiyle, harici sabit diskin içerisindeki verilerin arayüz üzerinde oldukça pratik şekilde görüntülenebileceğini belirtelim. Kullanıcı dostu bir yapı söz konusu.

Öte yandan sınırsız bir harici sabit disk alanı desteği söz konusu değil, maksimum depolama alanı 8 TB. Son derece yeterli olacağına şüphe yok.

Sony PS4’teki son yazılım güncellemesi başka yenilikler de sunacak. Bunlar arasında kişiselleştirilebilen duvar kağıtları, daha basit bildirimler ve PS VR için 3D Blu-Ray desteği öne çıkıyor.

Oyun dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın