Sony Playstation VR’ın fiyatı belli oldu

0

playstation-vr

Sony’nin sanal gerçeklik aygıtı PlayStation VR için beklenen haberler geldi. Japon teknoloji şirketi, ABD’de düzenlenen oyun fuarı E3 kapsamında aygıtın satış fiyatı ve çıkış tarihine dair detayları paylaştı.

Buna göre PlayStation VR, ABD için 399 dolar fiyat etiketi üzerinden satışa sunulacak. Satış tarihi ise 13 Ekim 2016 şeklinde. Heyecan verici duyuru, sanal gerçekli ekipmanı üreten diğer şirketler açısından ilginç bir detaya sahip, çünkü açıklanan fiyat etiketi çoğu diğer modele göre daha düşük. Ancak konunun detayları işin seyrini değiştiriyor…

Ekran_Resmi_2016-06-15_12_47_37

PS Camera ile kullanılacak olan PlayStation VR headset (PS VR) için ayrıca PS Move’a da sahip olunması gerekiyor. Böylelikle kapsamlı bir Sony PS ekipmanları dizisine ihtiyaç duyulacağı görülüyor. Bu da maliyetleri artıran temel faktör. Peki heyecan verici sanal gerçeklik sistemi için yazılım tarafındaki detaylar neler?

Oyunlar konusunda Sony’nin yoğun bir şekilde çalıştığı biliniyor. Geçtiğimiz yıl ki E3 kapsamında 50’den fazla oyunun PS VR ile geleceği duyurulmuştu. Söz konusu rakamın altı, E3 2016’da da çizildi. Bu rakam oldukça önemli, çünkü sanal gerçeklik alanındaki bazı üreticilerin ekipmanlarının desteklediği oyun sayısı bir hayli düşük.

En nihayetinde ise Batman: Arkham Knight, Star Wars: Battlefront (X-Wing VR Mission), Resident Evil 7 BioHazard gibi yapımlar, Sony’nin Ekim ayında gelecek aygıtı ile birlikte deneyimlenebilecek.

Öte yandan E3 2016 kapsamında sürpriz bir gelişme daha yaşandı. Impulse Gear tarafından geliştirilen PS VR destekli Farpoint’in tanıtım videosu da paylaşıldı. İyi seyirler.

Cevap bırakın