Sony, PlayStation VR’ı güncelledi

0

Sanal gerçeklik, son yılların en önemli teknoloji trendlerinden. Uzun yıllar süren donanım geliştirme sürecinin devamında geçtiğimiz yıl önemli atılımlara sahne olundu. Oculus Rift, PlayStation VR gibi ekipmanların yanı sıra çok sayıda sanal gerçeklik oyun ve uygulaması yayınlandı.

İvme tüm hızıyla devam ediyor. Üstelik göstergeler, 2020’li yıllarla birlikte sanal gerçeklik aygıtları ile yazılımlarının yüz milyonlara varan rakamlara ulaşacağını öngörüyor. Bu çılgın teknoloji yarışının en önemli markalarından biri ise kuşkusuz Sony.

PlayStation gibi önemli bir oyun markasını ardına alan Japon teknoloji şirketinin, sanal gerçeklik sisteminin ulaştığı satış rakamları bir hayli iddialı. Ülkemizde de kolaylıkla satın alınabilen sisteme dair dikkat çekici bir gelişme ise kamuoyunda yer buluyor: Yenilenen PlayStation VR…

Tasarım ve donanımda küçük ama etkili dokunuşlar

Sony, satışa sunulmasından bir yıl sonra PlayStation VR sisteminin bazı yönleriyle güncellenmiş ancak önemli değişikliklere sahip yeni versiyonunu duyurdu. Öncelikle kulaklık kablosu, artık mikrofon setiyle daha entegre halde geliyor. Böylelikle önceki tasarımdaki gibi sarkma yapmıyor.

Tasarımsal bu detayın yanı sıra işlemci birimi yenilendi. Güncellenen versiyon, HDR içerik desteğine sahip. Bunun haricinde bir değişiklik bulunmuyor ve tamamen aynı içeriğin destekleneceği kaydediliyor.

Fiyat aynı olacak

Sony, yeni PlayStation VR’ın ne zaman satışa sunulacağını açıklamazken fiyatın aynı olacağı kesin.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın