Sony Mobile, Android 8.0 Oreo yol haritasını paylaştı

0

Android 8.0 Oreo güncellemesini alan ilk akıllı telefon modellerinden birinin Sony Xperia XZ Premium olması önemli bir argüman olabilir, bununla birlikte sırada birçok başka modelin bulunduğu da biliniyor. Muhtemelen Sony marka bir akıllı telefona sahipseniz söz konusu güncellemeyi ne zaman alabileceğinizi merak ediyorsunuz, bu konuda ilginç bir infografik yayınlandı.

Güncelleme tarihlerini belirtmese de kullanıcılarına büyük bir Android güncellemesinin ne tür süreçlerin sonrasında So

ny akıllı telefonlarına geldiğine dair bilgiler sunan infografik, şirketin resmi blogu üzerinden paylaşıldı.

Google’ın karakteristik bazı tasarım özellikleri ile harmanlanmış infografikte Sony, Xperia cihazlarına yeni bir Android güncellemesi getirme süreci hakkında detayları aktarıyor. Burada yazılımın Google’dan Sony Mobile’a ve dünya genelindeki Xperia kullanıcılarına nasıl geldiği görülebiliyor. Özellikle test süreçleri, nihai yayınlanma aşaması, operatörle buluşma gibi aşamalara dair kısa açıklamalara yer veriliyor. Toplamda 11 farklı aşamada ele alınan süreç, kullanıcıların neden beklediği hakkında ipuçları içeriyor. Açıkçası ana fikir büyük oranda bu olabilir.

Bu kapsamda Sony, ‘yolun’ pek de kısa olmadığına işaret eden bilgileri küresel kullanıcılarıyla paylaşmış oluyor.

Şimdilik tarih detayları içermediğinden haberin başında bahsettiğimiz bilgi paylaşımı, en azından kullanıcılarına fikir vermesi açısından önem taşıyor. Öte yandan Sony, önümüzdeki süreçte daha fazla Xperia cihazı hakkında resmi güncelleme tarihlerini yayınlayabilir. Bilgiler ulaştıkça aktaracağız…

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın