Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiSony Interactive Entertainment kuruluyor

  Sony Interactive Entertainment kuruluyor

  Sony Corp. PlayStation 4 As Game Console Goes On Sale In U.S.

  Sony Computer Entertainment Inc. (SCE) ve Sony Network Entertainment International LLC (SNEI), donanım, yazılım, içerik ve ağ hizmetleri operasyonları da dahil olmak üzere, SCE ve SNEI’ye ait tüm iş birimlerinin güçlerini birleştiren Sony Interactive Entertainment LLC (SIE) adlı yeni şirketin kuruluşunu duyurdu. Merkezi ABD’nin Kaliforniya eyaletinin San Mateo şehrinde olacak olan SIE, 1 Nisan 2016 Cuma gününden itibaren Tokyo ve Londra’da da kilit global ticari operasyonlarını hayata geçirecek.

  Sony Computer Entertainment Inc. Başkan ve Global CEO’su ve Sony Corporation’da Ağ Eğlence iş kolundan sorumlu Grup Yöneticisi Andrew House “SIE, PlayStation’un donanım, yazılım, içerik ve ağ operasyonlarının güçlü yönlerini bir araya getirmek suretiyle, PlayStation’ın işlerinin büyümesine daha da fazla ivme kazandırmak gibi net bir hedefe sahip, daha da güçlü bir kuruluş olacak. İş ortaklarımız ile birlikte, SIE tüketicilerin hayal gücüne ilham kaynağı olmaya ve pazara liderlik etmeye devam edecek öncü hizmet ve ürünler de geliştirecek. Yerel deneyimlerimizden yararlanarak San Mateo, Tokyo ve Londra’daki global ticari operasyonlarımızı koordine edecek ve kurumsal değeri en üst düzeye taşımak için yoğun olarak çalışacağız.” diyor.

  Kurumsal strateji ve finansal hedef

  Açıklamaya göre SIE’nin kurulması ile, her iki şirket donanım, yazılım, içerik ve hızla büyüyen ağ iş kollarındaki kaynaklarını birleştirerek şirketi tüm alanlarda daha yüksek rekabet gücü, sürekli genişleme ve pazar liderliği için konumlandırmış oluyor. SIE, PlayStation markası altında benzersiz interaktif eğlence deneyimleri sunmak üzere tüketicilerin ve değişimden geçen dijital pazarın ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilecek.

  SIE’nin başlıca kurumsal stratejileri, PlayStation kullanıcı bağlılığının korunması ve arttırılması, Ücret Ödeyen Kullanıcı Başına Ortalama Gelir’in arttırılması ve yan gelirlerin yükseltilmesinden oluşuyor. SIE, dünyanın dört bir yanındaki tüketicilere sağlanan sınıfın en iyisi oyunlar ve ağ hizmetleri etrafında oluşturulan, entegre bir deneyim sunarak, PlayStation işini aktif şekilde genişletmeye devam edecek.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN