Sony HT-A7000 premium sound bar 360 Mekansal Ses deneyimi vadediyor

0

Sony ilk kez 2021’de HT-A9 ev sineması sisteminde kullanılan 360 Spatial Sound Mapping (360 Mekansal Ses Haritalama) özelliğini HT-A7000 premium sound bar’a eklemek üzere bir yazılım güncellemesi yayınlayacağını duyurdu.

Sony’nin devrim niteliğindeki 360 Mekansal Ses Haritalama teknolojisiyle kullanıcılar, sesi her yönden ve her mesafeden hissedebiliyor. Sound bar, Sound Field Optimization (Ses Alanı Optimizasyonu) sayesinde, dahili mikrofonları kullanarak sound bar’ın ve arka hoparlörlerin göreli yüksekliğini ve konumunu büyük bir ustalıkla ölçüyor. Ardından 360 Mekansal Ses Haritalama teknolojisi bu konum bilgilerine dayanarak ses dalgalarını sentezleyip birden çok fantom (hayalet) hoparlör üretiyor. Bu teknoloji ile Sony’nin geniş mekansal ses alanı yaşanılan yeri bütünüyle dolduruyor ve odanın neresinde olursa olsun herkes aynı ses deneyimini yaşayabiliyor.

Kullanıcılar ise uyumlu bir BRAVIA™ XR televizyonu bu denkleme ekleyerek elde ettikleri deneyimi daha da zenginleştirebiliyor. Hem sound bar hem de BRAVIA XR TV, Acoustic Center Sync (Akustik Merkez Senkronizasyonu) özelliğini kullanarak 360 Mekansal Ses Eşleme kurulumunun bir parçası olur ve ev sineması sisteminde merkezi hoparlör haline gelir; böylelikle ses, daha net diyaloglar ve daha sürükleyici bir deneyim sunmak üzere ekrandaki görüntüyle tam olarak eşleşir.

Sony’nin yeni SA-RS5[2] kablosuz arka hoparlörleri uyumlu bir sound bar ile birlikte 360 Mekansal Ses için optimum ses kalitesi ve daha kapsamlı bir yönsellik yeteneği sunar. Daha zengin ve daha sürükleyici 360 Mekansal ses için yukarı çıkışlı olan hoparlörler, 10 saate kadar uzayabilen dahili pil ömrüne sahiptir.

Cevap bırakın