Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiSony, hoparlör ve uzaktan kumandayı buluşturdu

  Sony, hoparlör ve uzaktan kumandayı buluşturdu

  2015-08-26-image-13

  Japon tüketici elektroniği şirketi Sony, mini hoparlör ve kumanda özelliklerin aynı aygıtta buluşturan SRS-LSR100 TV Remote Wireless Speaker adlı aygıtını duyurdu.  Yakın zamanda teknoloji raflarına renk katacak gibi görünen ve farklı tasarımı ile dikkat çeken aygıt, TV açıkken odadan uzaklaşıldığında seslerin duyulmaya devam edilebilmesi ya da TV sesinin bulunulan ortamda daha iyi şekilde duyulması için geliştirildi.

  TV karşısında klasik bir kumanda, örneğin mutfağa gidildiğinde ise TV sesini daha net duymaya yarayan portatif bir aygıt söz konusu ve bunun için TV’ye de küçük bir aparatın takılması gerekiyor. Müzik severler ya da TV’sinin ses çıkışından memnun olmayan kimseler için yenilikçi bir çözüm olması muhtemel…

  phpqake1bGörünüş olarak mini hoparlör yapısında, ancak hoparlörün üst kısmında kontrol için yapılandırılmış çeşitli butonlar, döndürmeli kontroller yer alıyor. 2W gücünde ses çıkışına sahip Sony hoparlör+kumandaya kulaklık da takılabiliyor. Böylelikle TV sesini yanınızdaki hoparlöre taktığınız kulaklık üzerinden de dinleyebiliyorsunuz. Gürültülü ortamlarda TV izlemek için oldukça alternatif bir çözüm. TV’ye bakış açısını ne ölçüde değiştirir bilinmez ama kullanım açısından yenilikleri beraberinde getiren ilginç bir füzyon söz konusu.

  y_SRS-LSR100_overview30Aygıtın boyutları 179 x 28 x 71mm. 440 gramlık ağırlığı ile evin içinde kolayca yer değiştirebilir bir form sunuyor. 16 saat pil dayanıklılığına sahip olduğu kaydedilen aygıt, şarj edilebilir yapıda. Sony tarafından 12 Eylül 2015 tarihinde ilk etapta Japonya’da satışlarına başlanacağı belirtilen cihazın fiyatının ise 167 Amerikan Doları olduğu belirtildi.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN