Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürSony Geleceğin Film Yapımcısı Ödülleri 2024’ün kazananları açıklandı

  Sony Geleceğin Film Yapımcısı Ödülleri 2024’ün kazananları açıklandı

  Creo, Los Angeles’ta Entertainment Tonight muhabiri Denny Directo’nun ev sahipliğinde düzenlenen özel bir törenle duyurulan Sony Geleceğin Film Yapımcısı Ödülleri’nin ikinci edisyonunun altı kazananını açıklamaktan mutluluk duyuyor.

  Creo tarafından kurulan ve Sony’nin sponsorluğunu üstlendiği, kısa filmlere yönelik yıllık büyük ödül programı, olağanüstü sinema yeteneklerinin gelişimi için bir kapı açıyor ve hikaye anlatımına özgün bir bakış açısı getiren film yapımcılarını destekliyor.

  Başkan Justin Chadwick liderliğindeki alanında uzman jüri üyeleri tarafından seçilen Sony Geleceğin Film Yapımcısı Ödülleri 2024’ün kazananları: Katie Blair (ABD, Kurgu), Olawunmi Hassan & Adaobi Samson (Nijerya, Kurgu Dışı), Solmund MacPherson (Kanada, Çevre), Kyle Novak (Çek Cumhuriyeti, Animasyon), Raheem Razak (Güney Afrika, Öğrenci) ve Cristian Daniel (Uruguay, Geleceğin Formatı).

  Ödüllerin bir parçası olarak, bu yılın kazananları ve daha geniş bir final listesi, bu geceki ödül töreniyle sona eren bir hafta süren sektöre katılım programına katıldı. Türünün tek örneği olan bu ödül, film yapımcılarına meslektaşları ve alanındaki liderlerle bağlantı kurabilmeleri ve özel sahne arkası erişimleri elde edebilmeleri için paha biçilmez bir fırsat sunuyor. Program, Sony Pictures yöneticileri tarafından yönetilen atölye çalışmalarından oluşup önemli görüntü yönetmenlerinin açılış konuşmaları, gösterimler ve soru-cevap oturumlarından yetenek ajanslarıyla çalışma ve en yeni teknolojilerin kullanımı, animasyon, film müziği ve müzik hakları gibi çeşitli konuları kapsıyor. Buna ek olarak, altı kazanan nakit para ödülü ve Sony kamera ekipmanı kazanıyor.

  Bu yılın kazananları, 148 ülke ve bölgeden 5.000’den fazla film yapımcısının altı kategoride sunduğu 8.400’den fazla film arasından: Kurgu, Kurgu Dışı, Çevre, Animasyon, Öğrenci ve Gelecek Formatı kategorileri arasında ve Sony Pictures Classics’in (Call Me By Your Name, The Father, Whiplash) Kurucu Ortakları ve Eş Başkanları Michael Barker ve Tom Bernard tarafından seçildi; Rob Hardy ASC, BSC, BAFTA ödüllü görüntü yönetmeni (Civil War, Mission: Impossible – Fallout, Ex-Machina); ve Kate Reid BSC, beğenilen İngiliz görüntü yönetmeni (Game of Thrones, Great Expectations, Silo), yaratıcı mükemmelliği ve anlatıma özgün yaklaşımları ödüllendirdi. Kazananlar, ünlü Avustralyalı film yapımcısı Unjoo Moon ve Emmy ödüllü görüntü yönetmeni Robert Primes ASC tarafından uzun bir listeden seçilerek kısa listeye kalan 30 film yapımcısı arasından belirlendi ve değerlendirme sürecinin her iki aşamasına da ödüllü yönetmen Justin Chadwick (Mandela: Long Walk to Freedom, The Other Boleyn Girl, Tulip Fever, Shardlake) başkanlık etti.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN