Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürSony Future Lab Program ve ‘N’ ile tanışın

  Sony Future Lab Program ve ‘N’ ile tanışın

  sony-n

  Dünya genelindeki çok sayıda teknoloji şirketinin alternatif konularda inovatif çalışmalar sürdürdükleri biliniyor. Bu konuda çalışmaları en çok duyulan birim ise Google X. Sürücüsüz otomobillerden yapay zekaya birçok alanda çalışmalarını sürdüren bu ‘gizemli ama iddialı’ birime benzeyen bir yapı da Sony tarafından yavaş yavaş duyuruluyor. Future Lab Program adlı yeni Sony biriminin ilk giyilebilir teknoloji ürünlerinden biri hakkındaki bilgiler -fazla ayrıntı içermemekle beraber- paylaşıldı…

  ‘N’ adıyla adlandırılan ilk ürün hakkında ilk aşamada kısa bir video yayınlandı. Haberin devamında yer alan gizem dolu videodan anlaşılanlar ise söz konusu aygıtın bir giyilebilir teknoloji ürünü formunda geldiği ve kullanıcısının sesli komutlarını anlayıp uygulama ve müzik dinleme konusuna yeni yaklaşımlar getirmeyi hedeflediği yönünde. Şimdilik sadece bir prototip olduğunu belirtelim. Geliştirilmesi ve nihai halini alması için ne kadar zaman gerektiği hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor. Ancak dikkat çekici olduğu aşikar. İşte o video:

  [vsw id=”KVYZVSchpWM” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

  Sony’nin mevcut tüketici elektroniği algısını kırma yolunda inovasyon dolu adımlar attığı görülüyor. Bu aşamada giyilebilir teknolojinin baz alındığını görüyoruz. Merak edilen konular arasında ise PlayStation gibi popüler tüketici argümanlarında da sürprizlerin sunulup sunulmayacağı.

  Şirketin geleceğe yönelik giyilebilir teknoloji ürünleri geliştirme yönündeki yeni hamleleri teknoloji çevrelerinin ilgisini en fazla çekecek konular arasında yer alacak gibi görünüyor. Gelişmeleri izlemeye ve aktarmaya devam edeceğiz.

  Daha fazla teknoloji haberi için buraya tıklayınız.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN