Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Fotoğraf/KameraSony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri 2024’ün genel kazananları açıklandı

  Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri 2024’ün genel kazananları açıklandı

  Dünya Fotoğrafçılık Organizasyonu tarafından bu yıl 17’ncisi düzenlenen Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri 2024’ün genel kazananları açıklandı.

  Dünya Fotoğrafçılık Organizasyonu, 18 Nisan günü Londra’da düzenlenen özel bir gala töreninde Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri 2024’ün genel kazananlarını açıkladı. Bu yıl 17’ncisi düzenlenen ödül töreninde, günümüz dünyasındaki en iyi fotoğraf çalışmaları ile geçtiğimiz yıl boyunca küresel izleyicilerde yankı uyandıran görüntüler ve hikayeler ödüllendirildi. Ödül kazanan, finalist ve kısa listeye kalan eserler, 19 Nisan’dan itibaren Londra’daki Somerset House’da Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri 2024 sergisinde görücüye çıkacak.

  Prestijli Yılın Fotoğrafçısı unvanı, Spiralkampagnen serisiyle Juliette Pavy’ye verildi: ‘Grönlandlı Kadınların Zorla Doğum Kontrolü ve İstemeden Kısırlaştırılması.’ Pavy, 25.000 ABD doları nakit para ödülü, bir dizi Sony dijital görüntüleme ekipmanı ve Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri 2025 sergisinde yeni bir çalışma sunma fırsatı kazandı.

  Pavy, ödül töreninde her kategoride 2. ve 3. olan finalistlerle birlikte açıklanan 10 Profesyonel yarışma kategorisi kazananı arasından seçildi. Değişen iklimimizi ve doğal dünyayla ilişkimizi yansıtan güncel öykülerden, birey ve toplulukların samimi tasvirlerine kadar, bu yılın Profesyonel yarışma kazananları ve finalistleri, dünyanın dört bir yanından olağanüstü bir fotoğrafçılık çeşitliliğini temsil etti.

  Törende ayrıca, bu yılın Fotoğrafçılığa Üstün Katkı ödülünün sahibi olan ve kendine özgü siyah-beyaz çalışmalarıyla kariyerinin son elli yılında hayal gücünün sınırlarını zorlayan uluslararası üne sahip fotoğrafçı Sebastião Salgado da ödül kazandı. Salgado, fotoğrafçılığın görsel dünyasına yaptığı silinmez katkılardan dolayı ödüllendirildi.

  Gala töreninde ayrıca, Ödüllerin Açık, Öğrenci ve Gençlik yarışmalarının genel kazananları ve bu yılın Sürdürülebilirlik Ödülü sahibi de ödüllendirildi. Kariyerlerinin farklı dönüm noktalarında fotoğrafçıları destekleyen Açık Ödüller yarışması tek bir görüntünün gücünü kutlarken, Öğrenci ve Gençlik Yarışmaları gelecek neslin çalışmalarına ışık tutuyor. Geçtiğimiz yıl başlatılan Sürdürülebilirlik Ödülü ise gezegenimiz için pozitif değişimi vurgulayan fotoğrafçıları bir araya getiriyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN