Sony’den Playstation kullanıcılarını sevindiren karar!

0

Oyun fiyatlarının oldukça yüksek olduğu günümüzde, üretici şirketlerin aldığı kararlar oyun konsolu sahiplerini tedirgin edebiliyor. Geçtiğimiz günlerde Playstation 4 sahibi bir kullanıcının PSN’den engellenmesi yeni bir tartışmayı alevlendirmişti. Oyuncunun engellenmesine gerekçe olarak kullanıcı adındaki ifadeler gösterildi.

Playstation kullanıcısının hesabı tekrar aktif hale getirildi!

Söz konusu kişinin PSN kullanıcı adı Kike_0615 idi. Bu kullanıcı adı oldukça standart görünüyor, ancak yetkililer tarafından yapılan açıklamada bu adın Yahudi halkı için saldırgan bir etnik unsur olduğu belirtildi. Bu durumdan haberdar olmayan kullanıcı Reddit’te açtığı başlık ile yardım isteyerek sesini duyurmaya çalışıyordu.

Bine yakın oyuna sahip olduğunu ve bu nedenle oyunların yanı sıra konsol ekipmanlarına büyük yatırım yaptığını belirten oyuncunun hesabını geri almak için kendi başına yaptığı denemeler başarısız sonuçlanmış. Ancak, konunun Reddit’te hızla yayılması ile birlikte işler tersine döndü.

Diğer oyuncuların gösterdiği destek sayesinde sesini duyurmayı başaran oyuncu, bir PSN yöneticisinin kendisine ulaştığını duyurdu. Hesap aktif hale getirilirken, PSN’in geçtiğimiz aylarda duyurduğu hesap adı değiştirme özelliğinin bu hesapta kullanılmasına izin verildi. Kararın geri çekilmesi kullanıcıların kurallar dahilinde özgürce davranabileceklerini bir kez daha göstererek oyuncuları sevindirdi.

Cevap bırakın