Sony’den 8K HDR OLED TV #CES2019

0

Sony, en yeni TV’lerini CES 2019’da tanıttı. İşte detaylar…

Sony, amiral gemisi olarak tanımladığı Master Serisi için en yeni modellerini tanıttı. Japon teknoloji şirketi ilgili serisine; 98 inç ve 85 inç seçenekleriyle sunulan ZG9 8K HDR Full Array LED TV ve 77 inç, 65 inç, 55 inç seçeneklerine sahip AG9 4K HDR OLED TV modellerini ekledi.

Yeni MASTER Serisi ZG9 8K HDR Full Array LED ve AG9 4K HDR OLED televizyonlarda oğru detay ve kontrast için son nesil Picture Processor X1 Ultimate işlemci kullanılıyor. Geçen sonbahar, AF9 ve ZF9 MASTER Serisi modelleri ile hayata geçirilen bu işlemci, MASTER Serisi’nde yüksek kaliteli görüntüler sunulmasında hayati bir rol oynuyor.

Öte yandan hem ZG9 hem de AG9 modellerinde sesin konumunu aslına uygun olarak yeniden üreten yeni Sound-from-Picture Reality özelliği bulunuyor. Böylece oyuncular konuştuğunda sesin TV’nin altındaki bir hoparlörden değil, doğrudan ağızlarından geldiği hissi yaratılıyor.

Süper büyük TV’ler…

Daha büyük TV’ler giderek daha popüler hale gelirken, Sony de, yeni ZG9 98 inç ve 85 inç TV’leri sunarak, oturma odasında süper büyük ekran deneyimini en üst düzeye çıkarmayı hedefliyor. Tüketiciye yönelik ilk 8K HDR televizyonu ile ekstra çözünürlüğü hayata geçiriyor. 8K, iki kat daha fazla sayıda yatay ve dikey çizgi ile, 4K’nın dört katı piksel (ya da, Full HD’nin 16 katı çözünürlük) sağlıyor.

Cevap bırakın