Sony, Alpha 9 II’yi piyasaya sürüyor

0

Sony, büyük övgü toplayan α(Alpha) full frame değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesi yelpazesinin son üyesi Alpha 9 II’nin (model ILCE-9M2) çıkışını duyurdu. Alpha 9 II spesifik olarak spor fotoğrafçılığı ve foto muhabirliği alanlarında çalışan profesyonelleri desteklemek üzere yaratıldı.

Orijinal Alpha 9’un etkileyici mirasını daha da ileri taşıyan yeni Alpha 9 II, Otomatik Netleme ve Otomatik Pozlama takipli, saniyede 60 AF/AE hesaplaması ile, saniyede 20 kareye varan hızlarda karartmasız kesintisiz çekimin de aralarında bulunduğu, çığır açan hız performansını korurken bir yandan da doğrudan profesyonellerin sesine kulak verilerek şekillendirilen daha da fazla fonksiyonelliği bünyesinde barındırıyor. Güncellemeler arasında, önemli ölçüde iyileştirilen bağlanabilirlik ve dosya gönderimi, mekanik deklanşör ile saniyede 10 kareye kadar kesintisiz çekim, yeni optimize algoritmalar ile geliştirilen AF performansı, dayanıklılık ve kullanılabilirliği iyileştirmek için yeniden tasarlanan yapı ve daha fazlası bulunuyor.

Sony Europe Dijital Görüntüleme Ürün Pazarlama Direktörü Yann Salmon Legagneur, yeni fotoğraf makinesine ilişkin olarak, “Müşterilerimizin görüşleri, Sony açısından kesinlikle kritik bir öneme sahiptir ve onlara her zaman kulak veririz. Alpha 9 II, orijinal Alpha 9’un piyasaya sürülmesinden bu yana, ajans, spor ve haber fotoğrafçılarının katılımı ile gerçekleştirilen sayısız geri bildirim oturumunun doğrudan sonucu olarak ortaya çıktı. Bir yandan profesyonel iş akışını kayda değer ölçüde iyileştirecek bağlantı ve ağ yetenekleri eklerken, diğer yandan da tasarım, ara yüz ve işlem gücünde kullanıcı deneyimini tamamlayan ince ayarlamalar yaptık…” dedi.

Cevap bırakın