Sony akıllı telefon piyasasını sallayacak!

0

Akıllı telefon pazarının iddialı isimlerinden Sony, yeni amiral gemilerinde özellikle kamera konusunda zirveye oynamak istiyor. Şirket, IMX586 adını verdiği yeni CMOS sensörü kuralları baştan yazacak gibi görünüyor. İşte Sony’nin 48 MP’lik inanılmaz kamera sensörü! Sony akıllı telefon piyasasına yeni bir soluk getirmeye çalışıyor gibi görünüyor.

Sony akıllı telefon modellerinde yeni kamera dönemi!

48 efektif megapiksel ( 8000 × 6000 ) çözünürlük sunan IMX586, aynı renkte 2 × 2 piksele denk gelen dörtlü bayer renk filtresini kullanıyor. Aynı rengi algılayan pikseller dörtlü gruplar halinde hizalanarak, yüksek renk hassasiyeti sunuluyor.

Bunun yanı sıra Sony, pozlama kontrol ve sinyal işleme gibi önemli işlevleri kamera sensörünün içerisine yerleştirdi. Böylece düşük ışık hassasiyetine ek olarak, Sony IMX586’nın daha yüksek dinamik aralığı sunacağı iddia ediliyor.

 

Sony’nin iddiaları, standart sensörlere kıyasla dört kat yüksek olduğu yönünde. Sony IM586, Eylül ayında akıllı telefon üreticilerine gönderilmeye başlanacak. Ancak, henüz bu sensörün ilk olarak hangi telefonda kullanılacağı bilinmiyor.

Cevap bırakın