Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiSony akıllı telefon işinden çıkmayacak

  Sony akıllı telefon işinden çıkmayacak

  d2_l1_s5_050

  Japon menşeili Sony, çok sayıda ürün grubu üzerinden üretim ve satış gerçekleştiren köklü bir teknoloji şirketi. 2014 yılında Vaio bölümünün sonlandırıldığını duyuran şirketin mobil bölümü için de çeşitli spekülasyonlar gündeme gelmişti. 2015 yılında da iddialar devam etti. Şirketin üst düzey ismi Sony Mobile CEO’su Hiroki Totoki konuya açıklık getirdi.

  Spekülasyonlara son veren Totoki, bir röportajında mobil işinden çıkılması ya da satışın olmayacağını söyledi. Ayrıca piyasada daha fazla pay elde etmek için çalışmalarının olduğunu kaydeden Sony Mobile CEO’su, kendi maliyetlerini düşürmek için de çalışmalarının olacağını ve yüzde 30 oranında kesintiye gidileceğini belirtti.

  Totoki ayrıca Sony Mobile’ın üstün kullanıcı deneyimi sunma konusu üzerinde duracağını, şirketin ekran, kamera ve ses kalitesi gibi kilit önem taşıyan akıllı telefon yapı taşları için yeni teknolojiler sunacağını da sözlerine ekledi.

  sony-hires-new-head-of-troubled-mobile-division

  Öte yandan Sony Xperiz Z5 modelinin Eylül ayında tanıtılması bekleniyor. Japon teknoloji şirketinin gelecek dönem modelinde Snapdragon 420 işlemci, 4 GB RAM, 4K video kaydı, 4500mAh pil gibi iddialı özellikler ve tamamen yenilenmiş bir tasarımla tüketicilerin karşısına çıkacağı iddia ediliyor.

  Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN