Sony a7R IV tanıtıldı

0

61 MP çözünürlüklü fotoğraf çekimine imkan tanıyan Full Frame sensörlü Sony a7R IV tanıtıldı. İşte detaylar…

Sony’nin ikonik Alpha serisi, yeni bir modelle adeta taçlandırıldı. Sony a7R IV ismiyle gelen yeni fotoğraf makinesi, son dönemin öne çıkan aynasız sistemli modellerinden. 61 MP çözünürlüklü fotoğraf çekimine imkan tanıyan Full Frame sensörlü cihazda 10fps seri çekim hızı, 567 noktalı hibrit AF, 5.76k çözünürlüklü çarpıcı bir OLED ekran ve 4K video kaydı desteği dikkat çeken özellikler arasında.

5 eksenli görüntü sabitleme sistemi ile gelen modelde 15 durak dinamik aralık, fotoğrafta olduğu gibi videoda da sürekli otofokus özellikleri de bulunuyor. WiFi ve Bluetooth özellikleri de sunan Sony’nin yeni aynasızı, Pixel Shift adı verilen mod sayesinde 240 megapiksellik fotoğrafların oluşturulmasına da imkan tanıyor.

Geçmişin orta format fotoğraf makineleriyle yarışır seviyede çözünürlük değerleri vadeden Sony a7R IV, genel itibarıyla kendi segmentinin en iddialı alternatifleri arasında konumlanıyor.

Rekabeti farklı bir seviyeye taşıyor…

Model, genel bir yorum olarak aynasız sistemli fotoğraf makinelerinde megapiksel rekabetinin çıtasını üst seviyeye çekiyor. Bakalım Canon, Olympus, Panasonic, Nikon gibi diğer öncü üreticilerin buna yanıtı ne olacak?

Sony a7R IV fiyatı da açıklandı. Eylül ayında satışlarına başlanacağı bildirilen model, ABD pazarında 3.500 dolar fiyat etiketine sahip olacak.

Cevap bırakın