Sony yeni 4K BRAVIA Profesyonel Ekranlarını tanıttı

0

Sony, daha yüksek çözünürlüklü daha büyük ekranlara yönelik pazar taleplerini karşılamayı hedefleyen tamamen 4K’ya geçen tek B2B üretici oldu. İşte detaylar…

Japon teknoloji şirketi Sony, iddialı görüntü kalitesini profesyonel özelliklerle birleştiren, 9 adet 4K HDR BRAVIA Profesyonel Ekrandan oluşan yeni ürün grubunu duyurdu.

XE8 ve XE9 serisi ekranlar zarif, ince ve sade bir tasarımla ayrıntı, renk ve kontrast tarafında güçlü özellikler sunma iddiasına sahip. Müşteri görüşleriyle şekillendiği kaydedilen yeni XE9 modelleri ayrıca 7/24 özelliğine sahip ilk BRAVIA ekranlar olma niteliğini taşıyor ve mağaza ortamları, havaalanları ve izleme uygulamaları için ideal özellikler sergiliyor.

Daha önce 4K’ya geçişte fiyat bir engel teşkil ederken, Sony tüm yeni XE8 modellerini artık üretimden kaldırılan Full HD modellerle aynı fiyata sunuyor. Sony Profesyonel Çözümler Avrupa B2B Ekranlar Ürün Müdürü Thomas Issa, şu açıklamayı yaptı: “Mağaza, kurum ve eğitim ortamlarında daha büyük ekranlara yönelik talep artmaya devam ederken, yüksek çözünürlüklere yönelik ihtiyaç, hiç olmadığı kadar artmış durumda. Bugünün görüntü kalitesinden ödün vermek zorunda kalmamaları ve yarının teknolojik yatırımlarını geleceğe dönük hale getirmeleri için, 4K’yı müşterilerimizin kullanımına sunmak istedik.”

Yeni XE9 modelleri şu anda piyasada bulunuyor, XE8 modelleri ise Mayıs 2017’den itibaren piyasaya çıkacak.

Cevap bırakın