Sony, ‘360 Reality Audio’ ekosistemini genişlettiğini açıkladı

0

Sony, ‘360 Reality Audio’ ürün ve hizmetlerini yeni çevrimiçi video yayınlama özelliği ve içerik üretme araçları ekleyerek zenginleştirdiğini açıkladı.

Sony’nin 2019 yılında kullanıma sunduğu 360 Reality Audio, sanatçılara ve içerik üreticilerine, vokal, koro ve enstrümanlar gibi ses kaynaklarını konumsal bilgi ile haritalandırıp bunları küresel bir uzama yerleştirerek müzik üretme olanağı sağlıyor. Sony’nin mekânsal ses teknolojileri ile üretilen devrim niteliğindeki bu müzikal deneyim, evinizin konforunu terk etmeden sanki bir müzik stüdyosunda ya da canlı konser alanındaymış gibi hissedebilmenizi sağlıyor.

İlk Çevrimiçi Video Yayın Hizmeti 

Sony, insanı içine sürükleyen 360 Reality Audio sese sahip canlı performans video içeriğini erişime açtı.

360 Reality Audio, dinleyicilere canlı bir konser ortamında oldukları izlenimini vererek gerçek hayattakine yakın bir müzik deneyimi elde etmeyi mümkün kılıyor. Sony, bu mekansal 3 boyutlu ses teknolojisini COVID-19 nedeniyle canlı konser keyfi yaşayamayan müzikseverler için yenilikçi bir çözüm yaratıyor.

Yeni 360 Reality Audio Yaratım Seti Tanıtıldı 

Sony ve Virtual Sonics, Inc., müzisyenlere ve içerik üreticilerine daha kolay 360 Reality Audio içerik yaratma olanağı sağlayan 360 Reality Audio Creative Suite (360 Reality Audio Yaratım Seti) adlı yeni bir içerik üretme yazılımı geliştirdi. 360 Reality Audio Yaratım Seti eklenti yazılımı, popüler dijital ses işleme istasyonu (DAW) ile uyumlu. Virtual Sonics, Inc., kendi iştiraki olan Audio Futures, Inc. üzerinden söz konusu yazılımı bu ayın sonunda piyasaya sunacak.

Bunun yanı sıra, Sony ve Music.com, The Orchard’ın distribütörlüğü ile, içerik üreticilerinin 360 Reality Audio Yaratım Seti kullanarak prodüksiyon gerçekleştirmelerini ve bu içeriği çevrimiçi yayınlamalarını mümkün kılan bir Creators’ Program’ı (Yaratıcı Programı) piyasaya sunuyor.

Cevap bırakın