Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiSony 2016’da ‘çok iddialı’ 2 modelle gelebilir

  Sony 2016’da ‘çok iddialı’ 2 modelle gelebilir

  sony-xperia-z6

  Kaynaklara göre Sony, 2016 yılında Snapdragon 820 işlemciye sahip iki model duyuracak. Dolayısıyla Japon teknoloji şirketi, kendisine yönelik en üst seviyedeki beklentileri iki çok iddialı modelle karşılamaya çalışacak.

  Özellikle Samsung ile sıklıkla gündeme gelen Snapdragon 820, performans değerleri ile dikkat çekiyor ve 2016’daki en ileri düzeydeki akıllı cihazlada teknolojinin çekirdeği olacağı görülüyor. Sony ise 2015 sonuna doğru tanıttığı güçlü Xperia Z5 Premium ve Xperia Z5 modelleri ile çok konuşuldu. 2016’da da gündemde genişçe yer alacak gibi görünüyor…

  Şu ana kadar ki iddialar, şirketin 2016’da 4 inç ile 6.4 inç arasında tam 4 Xperia Z6 modelini tanıtılacağı yönünde. Yeni bilgiler ise bu modellerden ikisinin Snapdragon 820 işlemciye sahip olacağı noktasına işaret ediyor. Sony; Xperia Z6, Xperia Z6 Mini, Xperia Z6 Ultra ve Xperia Plus adıyla gelecek ‘geniş bir yelpaze’ sunabilir. Beklentiler, şirketin potansiyel kullanıcılarına daha fazla ürün sunma yönünde adımlar atacağı yönünde.

  Ekran_Resmi_2015-12-16_01_17_21

  Öte yandan Snapdragon 820’nin kullanılacağı modellerin hangileri olacağı noktası şu anda tam anlamıyla belirsiz. Kaynak ise ABD’li mobil operatör T-Mobile’dan elde edilen bir belgeye dayanıyor.

  Cihazların Haziran ve Ekim aylarında geleceği de yine belirtilen diğer detaylar arasında.

  Sony’nin mobil pazara dair adımlarını ve güçlü kaynaklara dayalı olasılıkları irdelemeye devam edeceğiz.

  Diğer güncel haberler için buraya tıklayınız.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN