Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerİnovasyonSony 2016’da 6 milyon PlayStation VR satabilir

  Sony 2016’da 6 milyon PlayStation VR satabilir

  playstation-vr

  Analistlerin, Sony’nin bu yıl 6 milyon adet PlayStation VR sanal gerçeklik seti satabileceği iddiası kamuoyunda ses getirdi. İşte detaylar…

  Üzerinde uzun süredir çalışılan sanal gerçeklik seti Sony PlayStation VR’ın tüketicilerle buluşması için sayılı ay kaldı. 13 Ekim 2016 tarihinin Sony tarafından geliştirilen aygıtın satışa sunulacağı gün olacağı belirtiliyor. Daha önce PlayStation 4’ü de sonbahar aylarında oyun meraklılarıyla buluşturan Japon teknoloji şirketinin, sanal gerçeklik ürününün göreceği ilgi ise merakla bekleniyor.

  399 dolar fiyat etiketi üzerinden ABD’de satışa sunulacağı bildirilen PlayStation VR’ın 2016 yılı sonuna kadar dünya genelinde kaç milyon ünitelik satışa ulaşacağına ilişkin bir rapor yayınlandı. Buna göre ekipman, yıl sonuna kadar 6 milyon adetlik satış barajına ulaşacak. Oldukça iddialı bir tahmin olduğu bir gerçek; çünkü tahminin gerçekleşmesi, bu yıl için öngörülen VR cihazı pazarı hacminin yüzde 67’sinin Sony’nin elinde olacağı anlamı taşıyor.

  1452006497_HTC_Vive_Pre__3_

  Öte yandan pazarın diğer önemli oyuncuları için de beklentiler söz konusu. Örneğin HTC Vive’ın 700 bin ve Oculus Rift’in de 2,3 milyon adet satışla yılı kapatacağı iddia ediliyor. Tahminler, 2016 için VR cihazları PlayStation VR, Oculus Rift ve HTC Vive’ın toplamda 9 milyona yakın satacağı yönünde. Adı bu üç model kadar olmasa da duyulan ve pazarda yer alacak başka üreticiler de var. Satışlar 10 milyona ulaşabilir. 2020 yılına dair beklentiler ise 50 milyon.

  Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN