USB Type-C’li Sony kulaklığı denedik!

0

IFA 2018 fuarında en yeni teknolojileri sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Fuarın en dikkat çekici ürünlerinden biri hiç şüphesiz Sony’nin yen kulaklık modeli Sony 1000XM3 oldu. Bir önceki versiyonundan çok daha etkili ses yalıtımı sunan 1000XM3, ilginç teknolojileri de içerisinde barındırıyor.

Sony 1000XM3 Bluetooth Kulaklık ön inceleme

Sony Bluetooth kulaklık serisinde gürültü engelleme teknolojisini hayli geliştirmiş durumda. Özellikle uçakla seyahat edenler için özel olarak geliştirilen WH-1000XM3, “HD gürültü önleyici QN1 işlemci” kullanıyor. 1000XM3, bir önceki model olan 1000XM2’e göre 4 kat daha fazla gürültü önleme kalitesi sunabiliyor.

Sony, daha iyi ses kalitesiyle beraber hands-free arama işlevini de geliştirmiş durumda. Aynı zamanda kulaklıkta yeni bir mikrofon dizisi kullanılmış. Elbette Sony kaç tane mikrofon kullandığını açıklamak istemiyor ama ses kalitesinin hiç olmadığı kadar iyi olduğunu özellikle belirtiyor.
Yeni kulaklık modeli dahili Google Asistan ile birlikte geliyor. Böylece bir tuşa dokunarak hava durumunu alabilir, akıllı ev cihazlarınızı kontrol edebilirsiniz. Batarya tarafındaysa, önceki modellerle aynı 30 saatlik pil ömrüne sahip olan 1000XM3, USB-C bağlantısı ile geliyor. Sadece 15 dakikada 5 saatlik kullanıma hazır hale geliyor.

Cevap bırakın