Sonraki iPhone’lar OLED ekranla gelirse?

0

concept

Apple bu yıl 10. yılını kutlayan iPhone için bir takım özel geliştirmeler yapmayı planlıyor. Zira kullanıcıların beklentileri de bu yönde, ancak bu yeniliklerin bazı etkileri de olacak gibi duruyor. İşte detaylar…

10. yıl iPhone’u ne gibi yeniliklerle gelecek kesin bir bilgi yok, ancak iPhone 7’lerin tanıtılmasından süre sonra gelen bazı güçlü dedikodular var. Söylentilerden en güçlüsü Apple’ın yeni iPhone’larda kenarsız OLED ekran kullanacağı konusunda.

Fast Company’nin haberine göre bu OLED ekranlar ve cihaz üzerinde planlanan bir takım yenilikler iPhone’un fiyatını etki edebilir. Hatta Apple’ın standart iPhone ve Plus modelinin yanında 10 yıl iPhone’ununu özel olarak satışa sunabileceği de iddia ediliyor.

Haberini KGI Securities’in analizlerine de dayandıran Fast Company; Apple’ın 10. yıl iPhone’una özel 5.8 inçlik bir model üretebileceğinin altını çiziyor.

Hali hazırda Apple’ın 256 GB’lik iPhone 7 Plus modeli ABD’de 969 dolara satılıyor. İddialara göre 5.8 inçlik OLED ekranlı bir iPhone’un fiyatı 1000 doları aşabilir. 10. yıl iPhone’u dedikoduları ilk çıktığında firmanın bu ürünü ana seriden ayrı olarak satacağı düşünülmüyordu. Şimdi gelinen noktaya bakıldığında ise Apple için bunun gündemde olabileceği kaydediliyor.

10. yıl iPhone’unda gerçekten fiyatın artmasına değer bir şey olacak mı, kullanıcılar bu durumu nasıl karşılayacak hep birlikte göreceğiz. Apple’ın yeni iPhone’ları her sene yaptığı gibi Eylül ayının başlarında tanıtması bekleniyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın